آشنایی با قطعات تابلو روان

برای مثال شما وارد شبکهی اجتماعی اینستاگرام شدین و در حال استفاده از برنامه هستین، این درحالیه که قسمت وسط گوشی شما دائما در حال تغییر حالته و اطراف گوشی (کادر تلفن همراه) بهطور ثابت یک تصویر (حاشیه برنامه اینستاگرام) رو اجرا میکنه. آیا طراحی و ساخت تابلوهای روان و ثابت محدودیت در سایز دارند؟ این نمایشگرها با توجه به محل قرارگیری، اندازه، رزولوشن و روشنایی مورد نیاز طراحی میشوند و فرایند یکپارچه سازی آنها به وسیله دستگاههای مخصوص این کار انجام میشود. شما تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب نوع با کیفیت و مناسب تجهیزات ملزومه و مونتاژ مناسب این تجهیزات در کنار هم می باشد. منبع تغذیه: یک واژه مرسوم است در بین اغلب وسایل چراکه حتما باید جریان الکتریسیته باشد در بین ماژول ها تا تلویزیون شهری به درستی کار کنند. برای جبران این تفاوتها، هر صفحه را به یک شبکه 5×5 تقسیم کرده اند، سپس روشنایی محلی را با دقت بیش از 90 درصد اندازهگیری و تنظیم میشود. اما اکنون پارسا تابلو این امکان را برای شما فراهم کرده که با چند کلیک ساده در سایت، قیمت تلویزیونهای شهری و تابلوهای تبلیغاتی مختلف را ببینید و حتی با درخواست کارشناس برای اندازه گیری در محل نیز میتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

انتخاب اندازه صفحه نمایش به نوع کاربری، شرایط محیط استفاده (بیرونی یا درونی)، محتوای مورد نیاز برای پخش و میزان فاصله کاربر یا بیننده از ویدئو وال بستگی دارد. با توجه به محل قرارگیری و نصب ویدئو وال امکان استفاده از پایه یا براکتهای مختلفی وجود دارد. مشخصهی دیگر این نوع ویدئو والها، شدت نور تصاویر است که بر اساس واحد cd/m2 (کندل بر متر مربع) یا همان واحد نیت (Nit) اعلام میشود. این نوع از پایه ویدئو وال (pop-in pop-out bracket) بهصورت اختصاصی برای ایجاد ویدئو وال تولید میشود و با ارائه امکانات اتصالی لازم بهراحتی میتوان نمایشگرها را روی آن نصب کرد و هر زمان که لازم شد یکی از آنها را از پشت درآورده و تعمیر یا تعویض کرد. یکپارچهسازهای صوتیتصویری (AV integrator) دستگاههایی هستند که برای یکپارچهکردن چندین نمایشگر و ارائه یک ورودی برای محتوای نمایشی تولید میشوند و عملکرد آنها مانند دستگاههای پخش است. ویدئو وال یک صفحه نمایش بزرگ است که از چندین نمایشگر کوچک که با هم برای نمایش یک تصویر هماهنگ شدهاند ساخته میشود. همانطور که گفته شد ویدئو والها، نمایشگرهای نسبتا بزرگی هستند که با قابلیتهای بسیار ویژهای توسط شرکتهای تولید تجهیزات تصویری طراحی و ساخته شدهاند. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند (سایه زدن) شرکتهای تولیدکنندهی ویدیو وال، نمایشگرها رو با استفاده از شیوهی جابهجایی پیکسل تصاویر ثابت میسازن تا از معضل Screen Burn in (جا ماندن تصویر یا سایه زدن) جلوگیری کنن.

اولین و مهمترین جز سازنده ویدئو وال صفحهنمایش آن است. باید مدار ال ای دی ها و جایگاه قرار گیری آن ها با کمک نرم افزار طراحی می شد و به صورت دستی لامپ های ال ای دی جاگذاری و نصب می گردید. اگر بخواهیم به صورت کلی تعریفی از چگونگی کارکرد تابلو روان عنوان کنیم باید گفت که، هر ال ای دی به کار رفته در تابلو های روان حکم یک پیکسل را دارند که مجموع آنها در کنار یکدیگر می توانند تشکیل یک تصویر، فیلم یا عکس را بدهند. اگر نیاز به تنظیم ارسال همزمان در تابلو روان یا تلویزیونهای شهری باشد، معمولاً از این برنامه بکارگیری میشود.

هر چه این ضریب در یک نمایشگر بالاتر باشد، حاشیه کمتری دارد که امکان یکپارچهشدن با نمایشگرهای دیگر را میدهد. یکی از راههای اطمینان پیدا کردن از ظریف بودن حاشیه نمایشگرهای مورد استفاده بررسی ضریب نمایشگر به بدنه (Screen to Body ratio) است. هر چقدر اندازه این نقاط LED و فاصله آنها از هم کمتر باشد، کیفیت تصویر افزایش پیدا می کند. اندازه نقاط را با دات (Dot) اعلام میکنند و اعداد مرسوم در بازه ۱ الی ۱۵ میباشد، هر چقدر این عدد پایینتر باشد کیفیت تصویر و نیز قیمت محصول افزایش پیدا میکند. تابلوهای روان به این دلیل که فول کالر می باشند، از کیفیت بالایی برخوردارند و همین مساله باعث میشود که تابش نور آن ها نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند و برای مشتری جذابیت ایجاد کند. این روش انعطاف بیشتری دارد و میتوان از آن برای ایجاد ویدئو وال هایی با فرمهای مختلف بهره برد.

تنها مشکلی که در این بین وجود دارد قیمت بالای این نمایشگرهای جدید است که ممکن است باعث چند برابر شدن هزینه ویدئو وال شود. با توجه به نوع نمایشگرهای مورد استفاده و ویژگیهای آنها امکان استفاده از پردازنده ویدئو وال یا یکپارچهسازهای صوتیتصویری وجود دارد. اما نوع فضای بسته ضد ضربه و ضد آب نیست و به دلیل اذیت نشدن چشم بینندگان در فضای داخلی(به طور مثال داخل تالار) شدت نور کمتری دارد. اما سوالی که پیش میآید این است که این دو محصول چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند و کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد. حتما تا به حال در طول روز و محیط بیرونی به موبایل خود نگاه کردهاید و دیدهاید که کیفیت نمایش آن تا چه حد میتواند در محیط پر نور و زیر آفتاب کاهش یابد. استفاده از این تابلوها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار مفید بوده و در بازار پر رقابت امروز می تواند نقش مهمی را در کسب و کارهای مختلف داشته باشد. نمایشگر شهری معمولا در تقاطعهای پر رفت و آمد و میادین شهری نصب میشود.

انواع مختلفی از پایههای ویدئو وال وجود دارد که در ادامه بعضی از مهمترین و شناختهشدهترین آنها را مشاهده میکنید. در ادامه این مطلب از نمارنتر برای آشنایی با مراحل ساخت و نصب ویدئو والها با ما باشید. در ادامه به معرفی و بررسی اجزا اصلی که لازمه هر سیستم ویدئو وال است میپردازیم. اکثر نرمافزارهای ویدئو وال یک داشبورد کاری را ارائه میدهند که شامل نمایش لحظهای تصویر در حال انتقال و لیست دستگاههای متصل به کنترلر و منبعهای تصویری موجود میباشد. از دیگر قابلیتهای موجود در ویدئو والها میتوان به پورتهای خروجی در آنها اشاره کرد؛ این قابلیت در مانیتورهای صنعتی کمتر دیده شده است. این نوع ویدئو والها به دلیل طراحیهای نوین و استفاده از تکنولوژیهای جدیدتر، فضای بسیار کمتری را اشغال میکنند و همچنین آلودگی حرارتی و صوتی بسیار پایینی دارند، این ویژگی باعث میشود تا کاربرانی که فضای محدودی را در اختیار دارند، استقبال بیشتری از این محصول داشته باشند. این ویژگی باعث میشود از آنها در جاهایی استفاده شود که کیفیت نمایشگر به اندازه بزرگی آن اهمیت دارد. این نوع پایه با اینکه از سادگی بالایی برخوردار است و هزینه نصب آن نسبتا ارزان تمام میشود، در صورت بروز مشکل در یکی از نمایشگرها لازم است کامل باز شود و بهاینترتیب هزینه نگهداری زیادی دارد.

در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات مربوط به ویدیو والها رو به شما عزیزان آموزش بدیم. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع تلویزیون شهری و نقش آن در تبلیغات آشنا کنیم. در مورد انتخاب ابعاد تلویزیون شهری مطالب زیادی وجود ندارد و به نوعی شرکتها سعی میکنند که از استانداردهای خاص خود برای این اندازهها استفاده کنند. ایستگاه AB × W۲ با سیستم CBS در شهر نیویورک نخستین برنامههای هفتگی خود را در ۲۱ ژوئیه ۱۹۳۱ با استفاده از سیستم الکترومکانیکی ۶۰ خطی آغاز کرد. شما میتونین با استفاده از ویدیو والها به تمام این مشکلات خاتمه بدین. در نتیجه ویدیو والها برخلاف سایر نمایشگرها دچار سایه نمیشن و عمر طولانیتری دارن.

دانلود نرم افزار از طریق کاربران ایرانی با اختلال و کندی رو به رو میشود. ویدیو والها با توجه به نوع نیاز کاربران در مدلهای مختلفی طبقهبندی میشوند اما درکل در سه نوع LED WALL ،LCD VIDEO WALL و DLP از بقیه معروفتر و مربوط به شبکهی ویدئو وال هستند که در ادامه به معرفی و بررسی هر کدام میپردازیم. ویدیو والها در دستهبندی بالا خلاصه میشن اما تنوع در سایز، مدل و همچنین شرکت سازنده میتونه انتخاب شما رو سخت کنه. برای تهیه نوع اول قاب می توانید به سراغ آلومینیوم سازان شهرتان بروید و مدل آن را سفارش دهید تا برای شما بسازند. حال می توانید نرم افزار را راه اندازی کنید. شما با تلویزیون شهری برای مدت زمان معینی به شکل مفید و موثر می توانید تبلیغات داشته باشید مشروط بر اینکه نسبت به مشتریانتان شناخت و آگاهی کافی داشته باشید مکان نصب تلویزیون شهری بایستی در جایی باشد که اطمینان داشته باشید مشتریان شما بطور حتم از آن محل عبور کرده و تبلیغات شما در تلویزیون شهری آنها را تحت تاثیر قرار میدهد. علاوه بر محیط زیست، هزینههای بسیار بالای تبلیغات کاغذی باعث میشه که ما دائما مقداری از سرمایهی خودمون رو برای تبلیغات هزینه کنیم.

اما با توجه به اینکه این محصولات همگی تخصصی هستند، مرکز فروش کنترلر ویدئو وال شرکت نمارنتر با کمک نیروهای فنی خود این شناخت را برای شما فراهم میکند. به همین علت تمامی کنسرتهای معتبر، با نمایشگرهای ویدیو وال اجرا میشن. با توجه به کیفیت یا رزولوشن عمودی و همین طور حداکثر روشنایی مورد نیاز، میتوان از نمایشگرهای LED یا TFT استفاده کرد. ویدئو والهایی که در پنجره شرکتها و ساختمانها قرار میگیرند و عابران را هدف قرار میدهند حتما لازم است با حداکثر روشنایی بالا انتخاب شوند، وگرنه همان مشکل نمایشگر موبایل زیر آفتاب پیش میآید. هدف اصلی از ساخت و نصب ویدئو وال ها به وجود آوردن امکان داشتن نمایشگری بسیار بزرگ با طول و عرض چندین متری است. اما این موضوع در ویدیو والها خیلی اهمیت داره، چراکه شما هزینهی زیادی رو برای خرید ویدیو وال متحمل شدین و تکرار این قضیه کار پرهزینهایه. آنها مانند تلویزیونهای شهری بزرگ هستند اما کیفیت بسیار بالاتری از تلویزیونهای شهری دارند. اما این امکان هم وجود دارد که ویدئو وال به چند بخش تقسیم شود و لایههای مختلفی از تصاویر را نمایش بدهد.

این شرکت ژاپنی، محصولات بسیار متنوعی نظیر تلویزیون، ویدیو وال، لپتاپ، لوازم جانبی و… ارگانهای کنترل شهری نظیر کلانتریها، مراکز اورژانس، مراکز کنترل ترافیک و… فرمان مناسب با توجه به داده های تصویر توسط برد کنترل تابلو روان به ماژول و سپس به هر کدام از LED ها داده می شود اما بعد از Driving است که مشخص می شود کدام LED روشن می شود و کدام LED خاموش می ماند . اما به هر حال نگهداری آن سختتر و پرهزینهتر از چارچوب قابلتعویض است. این نوع از پایهها هم بهصورت اختصاصی برای ویدئو وال ها طراحی و تولید میشوند و مانند چارچوب قابلتعویض هزینه نگهداری نسبتا کمی دارد. ویدئو وال Video Wall نمایشگرهای بسیار بزرگی هستند که از ترکیب چندین نمایشگر کوچکتر و یکپارچه ساختن آنها به وجود میآیند. در ابتدا برای ساختن یک تابلو روان ال ای دی به یک ماژول احتیاج خواهید داشت. تصاویر و انیمیشن مورد نظر به وسیله نرم افزارهای مخصوص طراحی شده و توسط USB به تابلو منتقل می شود. برای مثال دستگاه میتواند محتوای مورد نظر را مستقیم از یک فلش مموری USB بخواند یا اینکه صدا و تصویر از دستگاههای مختلف از طریق کابل صدا و کابل VGA یا HDMI به کنترلر منتقل شده و سپس بعد از تنظیم به وسیلهی کابل HDMI به نمایشگرها منتقل میشود.

اگر در نحوه کارکرد این برنامه با مشکل روبرو شدهاید، میتوانید با افراد اهل مشورت بگیرید. در صورت بروز هر گونه آسیب و مشکل می توان آن ها را تعویض یا به طور رایگان تعمیر کرد. نکاتی که لازم است در انتخاب نمایشگرها به آن توجه شود شامل موارد زیر میشود. ویدیو والها در طیف بزرگی از تکنولوژیهای نمایش شامل LCD, LED, Projection Cube, قطعات تابلو روان Blended Projection و غیره عرضه میشوند که هر نوع صفحه نمایش مزایا و محدودیتهای منحصر به فردی از لحاظ رزولوشن، روشنایی، قابلیت اطمینان، هزینه و سایر عوامل دارد. ویدئو والها در طیف گستردهای از ابعاد و اندازه در دسترس هستند.

این نوع نمایشگرها قابلیت استفاده بصورت ۲۴ ساعته را دارا میباشند، ولی به دلیل عمر نسبتا پایین لامپهای تصویر پروژکتور، هزینه نگهداری بالایی جهت تعویض لامپهای تصویر دارند. در حالت نمایش تکی، ما شاهد تصویری کلی روی تمامی صفحات هستیم که بهصورت یک مانیتور بزرگتر عمل میکنند ولی در حالت مولتی، هرکدوم از صفحات ویدیو وال بهصورت جداگانه تصویر مشخصی رو نمایش میدهند. از مزیتهای مهم این محصول نداشتن هیچ گونه بزل است ولی درعوض مصرف بسیار زیاد برق و آلودگی حرارتی بسیار بالا از معایب این محصول میباشد. این نوع نمایشگرها دارای قاب یا بزل (Bezel) بسیار باریکی هستند (از 3 میلیمتر تا کمتر از 1 میلیمتر).