اتحادیه اروپا متا را به دلیل نقض حریم خصوصی 1.3 میلیارد دلار جریمه کرد

تا سال 2020، این انتقال ها توسط معاهده سپر حریم خصوصی بین دو دولت محافظت می شد. در آن سال، عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا با این حکم که به اندازه کافی از داده‌های شهروندان اتحادیه اروپا در برابر آژانس‌های جاسوسی آمریکا محافظت نمی‌کند، این معاهده را باطل کرد.

این تصمیم ممکن است فشار بر ایالات متحده را برای انجام آن افزایش دهد. با این حال، پیچیدگی مسائل، حرکت سریع را دشوار می کند.


منبع: https://searchengineland.com/meta-fined-1-3-billion-by-eu-for-privacy-violations-427391

معنای حکم برای متا چیست. به گفته متا، 5 ماه فرصت داده شده تا انتقال داده های شخصی در آینده به ایالات متحده را متوقف کند و شش ماه برای توقف پردازش و ذخیره غیرقانونی داده های کاربران اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا در ایالات متحده آمریکا مهلت داده شده است. حکم

تعارض قوانین بهترین امید برای باقی ماندن در حکم، یک معاهده جدید انتقال داده بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

فقط فیسبوک این تصمیم فقط برای فیس‌بوک اعمال می‌شود و نه دیگر پلتفرم‌های متا (مانند اینستاگرام).

مذاکرات از زمان صدور حکم دادگاه عالی در جریان بوده است. سال گذشته، رئیس جمهور بایدن و اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا، خطوط کلی یک توافق را اعلام کردند، اما جزئیات هنوز در حال بررسی است.

اتحادیه اروپا متا را به دلیل نقض قوانین انتقال داده با جریمه 1.3 میلیارد دلاری محکوم کرده است.

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر این حکم اجرا شود، فیس بوک باید حجم عظیمی از داده ها را حذف کند و سیستم های فناوری اطلاعات خود را در سطح بسیار اساسی بازسازی کند. همچنین پیامدهای بسیار زیادی برای هر شرکتی که داده ها را بین دو منطقه منتقل می کند، خواهد داشت.

چی شد. فیس بوک با نقض اطلاعات اتحادیه اروپا، اطلاعات شهروندان اتحادیه اروپا را به ایالات متحده منتقل کرد مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR)به گفته کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند. مقر اروپایی متا در دوبلین است.

آنچه متا می گوید. این شرکت قصد دارد از نیک کلگ، رئیس امور جهانی متا و جنیفر نیوزتد، مدیر ارشد حقوقی آن درخواست تجدید نظر کند. در بیانیه ای گفت:

  • این تصمیم ناقص، غیرقابل توجیه است و سابقه خطرناکی را برای شرکت های بی شمار دیگری ایجاد می کند که داده ها را بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده انتقال می دهند.