از این الگوی پیش بینی سئو برای به دست آوردن بینش برای سال 2023 استفاده کنید

قبل از شروع، توجه داشته باشید که:

 • این فقط برای مشاهده است، بنابراین باید نسخه خود را دانلود کنید. محدوده ها توصیه نیستند. شما باید خود را پر کنید
 • را randbetween() فرمول ها با هر تغییر در سند دوباره محاسبه می شوند، بنابراین اعداد ثابت نخواهند بود. توصیه می‌کنیم این تخمین‌ها را در برگه/محل دیگری برای آیندگان و مقایسه‌ها ذخیره کنید.

بیایید نحوه عملکرد ابزار را بررسی کنیم.

محک زدن داده های رشد شما

با ورود به سال 2023، با اقتصاد متزلزلی که احتمالاً بسیاری از بودجه‌ها و تعداد کارمندان را بسیار کمتر از حد بهینه می‌کند، برای بازاریابان مهم است که یک مورد قانع‌کننده برای اینکه چرا حوزه تخصص آنها باید سهم عادلانه‌ای از منابع داشته باشد، بیان کنند.

دوره زمانی را انتخاب کنید که برای سابقه ترافیک برند شما منطقی باشد. اطمینان حاصل کنید که عواملی را در نظر می گیرید که به طور مصنوعی جستجوی هر ماه خاصی را افزایش داده یا کاهش داده اند:

 • یک کمپین تبلیغاتی یکباره
 • یک مهاجرت سایت
 • قطعی طولانی مدت سایت
 • و غیره.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


پیش بینی رشد پایه (بدون منابع)

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


به همین دلیل، من اغلب سوالات زیر را از مشتریان (و مشتریان احتمالی) دریافت می کنم:

 • “چه مقدار ترافیک از SEO دریافت خواهیم کرد و چقدر طول می کشد؟”
 • سئو چه کاری می تواند برای درآمد ما انجام دهد؟
 • “چه نوع آسانسوری را از این کار خواهیم دید؟”

هنگامی که محدوده محافظه کارانه خود را به دست آوردید، انتهای پایین را به L6 در ورق و انتهای بالا را به M6 اضافه کنید. فرمول را بچسبانید =round(D3*((RANDBETWEEN($L$6,$M$6)/100)+1),0) به ستون E، ردیف 15، و برای سه ماه اول به پایین بکشید تا پیش بینی سلول های قابل اجرا را دریافت کنید.

گفت، تو می توان پیش بینی سئو را انجام دهید تا به این سوالات پاسخ های جهت دار بدهید و انتظارات ترافیکی را برای سال آینده (یا هر بازه زمانی مشخصی) تعیین کنید. در این مقاله روش خود را توضیح خواهم داد.

از ردیف 15 شروع کنید، ستون B ترافیک محک شما را می گیرد و به سادگی نرخ رشد متوسط ​​(بر حسب L5) را در سال آینده اعمال می کند تا یک خط پایه پیش بینی به دست آورد.

توجه داشته باشید: من توصیه می کنم از ستون D، نه ستون B، برای مقاصد مقایسه استفاده کنید، زیرا احتمالاً ماهانه به تیم خود گزارش می دهید، نه بر اساس سال، و بنابراین باید به پیش بینی های ماهانه دقیق تر مراجعه کنید. عدد را از ستون D از عدد ستون E کم کنید و تخمین هایی برای رشد سئو خواهید داشت که می توانید با سهامداران خود به اشتراک بگذارید.

استفاده از پیش بینی سئو برای به دست آوردن بینش جهت دار

در این سند پیش‌بینی سئو، ردیف‌های 3 تا 14 تاریخچه ترافیک ماهانه یک سال را به شما می‌دهند. برای پیش‌بینی یک سال کامل آینده، باید بتوانید حداقل یک سال از داده‌های تاریخی را برای محک زدن ارجاع دهید.

توجه به این نکته مهم است که پیش‌بینی قابل اعتماد به داشتن داده‌های بالغ به عنوان معیار بستگی دارد. برون‌یابی نرخ‌های رشد مثلاً از 12 ماه اول ترافیک یک وب‌سایت، پیش‌بینی‌های بسیار ناهنجاری را به همراه خواهد داشت.

زیبایی و چالش منحصر به فرد سئو ترکیبی از هنر و علم است. برخلاف کانال‌های عملکرد پولی، که در آن‌ها معیارهای CPC و CPM دارید که به شما می‌گویند برای مقدار مشخصی از خرج کردن، چند کلیک و نمایش دریافت خواهید کرد، سئو مسیر مشخص و قابل اندازه‌گیری برای علت/پیامد ندارد.

درباره نویسنده

آدام تانگوی

ما یک الگوی پیش‌بینی ساخته‌ایم که خوشحال می‌شوم با شما به اشتراک بگذارم اینجا.

همه متخصصان خوب سئو می‌دانند که چگونه یک تصویر را با برخی ابهامات داده ترسیم کنند، بنابراین از این مهارت‌های داستان‌گویی و برخی فرمول‌های اکسل برای حمایت از هدف خود استفاده کنید.


هنگامی که محدوده تهاجمی خود را به دست آوردید، انتهای پایین را به L7 در ورق و انتهای بالا را به M7 اضافه کنید. فرمول را بچسبانید =round(E6*((RANDBETWEEN($L$7,$M$7)/100)+1),0) به ستون E، ردیف 18، و برای 9 ماه آینده به پایین بکشید تا پیش بینی سلول های قابل اجرا را دریافت کنید.

به دلیل ماهیت سئو، این یک علم دقیق نیست. با به‌روزرسانی‌های مکرر الگوریتم و SERP که می‌تواند ترافیک شما را به یک طریق تغییر دهد، این داده‌ها جهت‌دار خواهند بود.

برای محاسبه دامنه رشد مورد انتظار:

 • با تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی که می خواهید در سال آینده رتبه بندی کنید شروع کنید.
 • به حجم جستجوی ماهانه نگاه کنید.
 • سپس اگر در صفحه 1 برای آن شرایط به مدت تقریبی نه ماه رتبه بندی کرده اید (با توجه به اینکه چند ماه طول می کشد تا به رتبه بالاتری دست یابید)، یک CTR اولیه برای دریافت کل ترافیک اعمال کنید.

حتی در دوران رونق، بودجه بازاریابی بین طیف وسیعی از تیم ها، کانال ها و طرح ها تقسیم می شود.

این به شما بستگی دارد که دو محدوده ای را که در زیر توضیح خواهیم داد (که فقط به عنوان نمونه و نه به عنوان توصیه در سند پیش بینی گنجانده شده اند) تنظیم کنید.

همچنین عوامل خارجی مانند راه‌اندازی مجدد سایت برنامه‌ریزی‌شده، کاهش هزینه‌های تبلیغاتی بالا که ممکن است مانع رشد ارگانیک کلمات کلیدی برند و غیره شود را در نظر نمی‌گیرد.

Adam Tanguay رئیس سئو و محتوا در بازاریابی دیجیتال جردنآدام که در فوریه 2019 به آن ملحق شد. آدام که قبلاً رئیس بازاریابی در Webflow و رئیس رشد ارگانیک در Weebly بود، برنامه های رشد موفقی را با ترکیبی از استراتژی محتوا، کپی رایتینگ، دانش فنی و زیرکی تجزیه و تحلیل در طیف وسیعی از موارد توسعه داده است. کانال های ارگانیک


منبع: https://searchengineland.com/seo-forecasting-template-389686

این فرمول نرخ رشد ثابتی را در ماه به ماه ایجاد نمی کند. همانطور که گوگل این فرمول را توصیف می کند، “مقدار y مورد انتظار را برای x مشخص بر اساس رگرسیون خطی یک مجموعه داده محاسبه می کند.”

ما واقعاً به چیزهای خوب می رسیم ستون E، که داده های سئوی شناخته شده و تاریخی شما را می گیرد (ردیف های 3 تا 14) و با توجه به منابع سئو که پیش بینی می شود در دسترس داشته باشید، طیفی از درصد رشد مورد انتظار را اعمال می کند.

هنگامی که داده های معیار خود را انتخاب کردید، آن اعداد را بگیرید و میانگین نرخ رشد ماه به ماه را محاسبه کنید (و به سلول L5 اضافه کنید). این امر عواملی مانند فصلی را هموار می کند.


ستون D داده های سال قبل را می گیرد و اعمال می کند فرمول «پیش‌بینی» Google Sheets، که با وارد کردن می توانید آن را دریافت کنید =round(forecast(A15,C$3:C14,A$3:A14),0) به ستون D، ردیف 15 و کشیدن فرمول از طریق تمام سلول های قابل اجرا.

گفته شد، این یک نقطه مرجع برای آنچه در خطر است برای تیم هایی است که در ماه های آینده روی سئو سرمایه گذاری کنند یا خیر.

دو محدوده ایجاد کنید: یک محدوده محافظه کارانه برای سه ماه اول (برای ایجاد حرکت برای کلمات کلیدی جدید در فوکوس) و یک محدوده تهاجمی تر برای نه ماه بعد.

جدید در زمین موتورهای جستجو

به عبارت دیگر: پیش بینی چگونگی ایکس منابع حاصل خواهد شد Y رشد حیاتی خواهد بود

مقادیر ستون های B و D مدل های پیش بینی رشد شما هستند اگر اصلاً از منابع سئو استفاده نکردید و به سادگی اجازه دهید شتاب رشد شما به خودی خود ادامه یابد.

پیش بینی رشد با منابع

12 ردیف بعدی شما پس از داده های معیار تاریخی، جایی است که پیش بینی شروع می شود.

اکنون شما پیش بینی خود را برای ترافیک بدون منابع SEO (ستون D) و ترافیک با منابع SEO (ستون E) دارید.