از UA تا GA4: مدیریت انتظارات گزارش شما

حداقل در سال گذشته، این مدل اسناد پیش‌فرض در Google Ads بوده است و سال‌ها است که وجود داشته است.

همانطور که مطمئن هستم از قبل می دانید، GA4 همه چیز در مورد این رویداد است.

رویدادها یک تفاوت مدل داده اساسی بین ویژگی‌های UA و GA4 را نشان می‌دهند. با آن، یک معیار UA اساسی در بازدید از صفحه را از دست خواهیم داد. جلسات اینجا پادشاه هستند.

این ممکن است برای بازاریابان PPC که مشتریانشان عاشق گزارش 24 ساعته خوب در روز بعد هستند، نعمتی باشد.

این رویکرد به شما اجازه می دهد تا از قدرت GA4 به نفع خود استفاده کنید نه اینکه اجازه دهید آن را به یک مانع تبدیل کنید.


این معیارها برای بسیاری از مشاغل کلیدی هستند. برای استفاده حداکثری از GA4، روی معیارهای مشابه یا جایگزینی که مختص پلتفرم هستند تمرکز کنید (مثلاً نرخ تعامل).

ما با بازدیدهای صفحه UA، بازدیدهای تجارت الکترونیک، بازدیدهای تعاملات اجتماعی و غیره خداحافظی می کنیم و منحصراً به دنیایی مبتنی بر رویداد سلام می کنیم.

فریلنسرها یا متخصصان آژانس PPC می توانند از مجموعه مهارت های اضافی ایجاد گزارش جدید استفاده کنند که تیم های بازاریابی داخلی سال ها آن را بدیهی می دانستند.

بنابراین، بسیاری از تبلیغ‌کنندگانی که چنین نیستند، چنین معیارهایی را دور خواهند زد.

گزارش‌های برنامه‌ریزی‌شده نیز از بین رفته‌اند (در زمان تایپ)، بنابراین آن دسته از مشاغلی که گزارش‌های روزانه/هفتگی/ماهانه خود را مستقیماً در صندوق ورودی صبحگاهی خود دریافت می‌کنند، باید راه‌حل دیگری پیدا کنند.

انتساب داده‌محور Google Ads و GA4 متفاوت است، زیرا Google Ads فقط در همه جا نسبت داده می‌شود کانال های مختلف Google، در حالی که GA4 در تمام کانال ها گسترش می یابد.

صبر لازم است و کسب‌وکارها باید از اینرسی گزارش‌های گذشته بیرون بیایند تا به جلو بروند و از این طلوع جدید تحلیل داده استقبال کنند.

اگر می‌خواهید از مجموعه گزارش‌دهی جدیدی که GA4 ارائه می‌کند بهره‌مند شوید، یک تعظیم دیگر در کلاه آنها و یک منحنی یادگیری ضروری است.

اما در طرح کلان، این روش کاملاً دقیق‌تر برای انتشار اعتبار برای تبدیل است.

نمی توان انکار کرد که وقتی همه ما به GA4 عادت کنیم و UA را در نقش جدیدش به عنوان شبح داده های گذشته بپذیریم، برای آن بهتر خواهیم بود.

بازاریابان PPC باید آنها را در طول مسیر راهنمایی و آموزش دهند. از طریق ایمیل‌های مداوم مدیران شرکت که خواستار این هستند که بدانید چرا بازدیدهای صفحه کاهش یافته و چرا نرخ پرش تا این حد افزایش یافته است، ادامه دهید.

بنابراین مقایسه‌های سال به سال تقریباً بی‌معنی است، با توجه به اینکه کاملاً متفاوت است (که بسیاری از مردم نمی‌دانند).

برای بازاریابان پیشرفته‌تر PPC و تحلیلگران داده، هنگام پیوند دادن فیلدهای خاص به داشبورد استودیو Looker ما با چند مشکل مواجه شده‌ایم.

اگرچه زمانی که احساس راحتی کردید می‌توانید به معیارهای کمپین Google Ads عمیق‌تر بروید، گزارش‌های سفارشی بیشتری نسبت به کاوش داده‌های مشابه در UA مورد نیاز است.

اما کسانی که به استفاده از گزارش UA برای چندین سال عادت دارند، باید خیلی سریع خود را تطبیق دهند.

گزارش های من کجا رفت؟

کسانی از ما که کمی بیش از حد در گوگل آنالیتیکس هستند و در بخش‌های زیادی از روز به گزارش‌های بلادرنگ خیره می‌شوند، ناامید می‌شوند.

این امر باعث اختلال (به دلیل کندتر تولید گزارش استاندارد) و ناهماهنگی در گزارش کانال می شود.

غروب یونیورسال آنالیتیکس فردا، 1 ژوئیه است (و ممکن است از زمانی که شما در حال خواندن این مطلب هستید گذشته باشد).

اما برای مدیران بازاریابی که می خواهند تاثیر اولیه فروش فلش 24 ساعته خود را ببینند یا اینکه اولین روز فروش جمعه سیاه چگونه پیش می رود (اوه، چقدر لذت بخش خواهد بود وقتی نوامبر فرا برسد)، باید منتظر بمانند. کمی طولانی تر

با همسو کردن این معیارها با اهداف خود و شناسایی ارزش آنها، می توانید نقاط هدف را به نفع خود تغییر دهید.

انتساب داده محور کامل نیست. (این هنوز هم کمی بیش از حد “جعبه سیاه” است و برای میل من به اعتماد به گوگل وابسته است).

در UA، یک تب Google Ads در بخش گزارش کسب وجود دارد که دسترسی به آن آسان است. راه‌حل بیشتری در GA4 وجود دارد، با گزارش‌های خارج از جعبه مشابه که به‌عنوان کارت خرید پنهان می‌شوند.

جایی که اختلال وجود دارد، فرصت وجود دارد.

نه خیلی سریع

اگر هنوز با تکرار گزارش‌ها و داشبوردهای مشابه مشکل دارید، گزارش‌های سفارشی علم موشکی نیستند.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


منبع: https://searchengineland.com/from-ua-to-ga4-managing-your-reporting-expectations-428870

و حتی زمانی که گزارش‌ها شروع به انتشار کنند، به دلیل تاخیر زمانی، داده‌های کاملی را نخواهیم دید.

این نتیجه حرکت از آخرین کلیک به اسناد مبتنی بر داده خواهد بود.

بسیاری از کسب‌وکارها وقتی شروع به بررسی گزارش‌های GA4 به عنوان منبع حقیقت می‌کنند، در شوک قرار می‌گیرند، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند. اسپویلر: بیشتر آنها هنوز این کار را نکرده اند!

تمرکز بر ویژگی‌های جدید در گزارش بلادرنگ جدید، مانند عکس‌های فوری کاربر و مقایسه‌ها، می‌تواند یک تاکتیک مؤثر برای حواس‌پرتی باشد.

خبر خوب در اینجا این است که گوگل در سال گذشته گزارش های خارج از جعبه بیشتری را منتشر کرده است، بنابراین آنها به این نگرانی ها گوش داده اند و در حال اقدام هستند.

داده‌های نرخ تبدیل منبع/متوسط ​​و تجارت الکترونیک (از جمله سایر موارد) معیارهای خارج از جعبه نیستند که بتوان آن‌ها را همگام‌سازی کرد، مگر اینکه ایجاد فیلدهای سفارشی راحت باشد.

GA4 یک ابزار بسیار پیچیده‌تر، مبتنی بر داده و حفظ حریم خصوصی نسبت به UA است و مدت‌هاست که از آن گذشته است.

تنها تضمین طی چند هفته آینده این است که قبل از اینکه بهتر شود بدتر می شود.

اما برای استفاده از گزارش پیشرفته GA4 Google Ads، این در نسخه جدید مدیریت خواهد شد کاوش کنید بخش. مشکل بزرگی نیست، اما برای کسانی که هر روز روی پلتفرم نیستند، این می‌تواند مشکلی برای سرعت بخشیدن به آن باشد.

با این حال، این انعکاس بسیار بهتری از سفر پیچیده کاربر است که در چندین نقطه تماس دیجیتالی گسترده شده است تا آخرین کلیک که می تواند انجام دهد.

مثل اینکه برای اولین بار به مادر یا پدرتان نحوه استفاده از تلفن هوشمند را نشان می دهید و به آنها توضیح می دهید که 5G ذهن ها را کنترل نمی کند، به جلو حرکت کنید و سرزمین موعود GA4 را به آنها نشان دهید. آنها شما را به خاطر آن دوست خواهند داشت و هرگز به عقب نگاه نمی کنند.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


آن داده ها را هدایت کنید

ما این مشکل را در رابط Google Ads با گزارش تبدیل تاخیری آن مشاهده می کنیم.

اگرچه اسناد مبتنی بر داده برای گوگل آنالیتیکس جدید است، اما برای گوگل تازگی ندارد.

از آنجایی که جهش از سومین تکرار تجزیه و تحلیل وب گوگل به چهارمین آن بسیار بیشتر از هر یک از مهاجرت های قبلی آن بود، نقاط دردناک تر و منحنی های یادگیری اغراق آمیزتر خواهند بود.

من رک خواهم گفت. Google Analytics 4 در سال گذشته باعث سردردهای زیادی برای آژانس ها و مشاغل شده است.

24 تا 48 ساعت تأخیر در سایر گزارش‌ها بدون دخالت BigQuery وجود دارد.

نرخ پرش UA زمانی است که یک جلسه فقط یک صفحه نمایش داشته باشد، در حالی که نرخ پرش GA4 معکوس نرخ تعامل است (متریک جدید برای GA4).

از طرف دیگر، اگر مشتری نیاز به گزارش فوری دارد، راه حل آن استفاده از صادرات جریان در BigQuery است.

اسناد مبتنی بر داده، مدل انتساب پیش‌فرض جدید در GA4 است.

حداقل، کسب‌وکارها با نحوه کارکرد این روش و اینکه چرا تبدیل عجیب و غریبی را دریافت می‌کنند که یک عدد کامل نیست، آشنا هستند. (هنوز مرتباً از من این سؤال می شود.)

پذیرش منحنی یادگیری

این داده‌های بی‌درنگ و دقیق را ارائه می‌کند، که می‌توانید آن‌ها را از طریق داشبورد استودیو Looker در آن دوره‌ها و رویدادهای فروش کلیدی پر کنید.

فقط یک رویداد بزرگ

مرگ صفحه نمایش به این معنی است که سایر معیارهای کلیدی UA، مانند نرخ پرش، متفاوت محاسبه می شوند.

شکی نیست که GA4 گزارش‌ها و بینش‌های جدیدی را ارائه می‌کند که UA با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد (گزارش قیف کاربر) یا نمی‌توانست ارائه دهد (سلام، اسناد مبتنی بر داده و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده!).