افسانه های احتیاطی و نحوه اجتناب از آنها

قبل از اینکه به ادامه مطلب برویم، می‌خواهم توضیح دهم که این یک «تکه ضربه‌ای» در جاوا اسکریپت نیست. JS ابزار ارزشمندی است.

در حالی که این ایده خوبی نیست که فقط به یک تست مانند این تکیه کنیم، تجربه آنها با من مطابقت دارد. من وب‌سایت‌های زیادی را دیده‌ام و از آن‌ها پشتیبانی کرده‌ام که برای عملکرد صحیح بیش از حد به جاوا اسکریپت (JS) تکیه می‌کنند. انتظار دارم از این نظر تنها نباشم.

در دو مقاله قبلی کمی در مورد آنها نوشتم:

این برای ایجاد یک جلوه انیمیشن سرگرم کننده در جایی که محتوای متن به نمایش گذاشته می شود، در نظر گرفته شده است. با این حال، از آنجایی که صفحه بسیار کند در مرورگر رندر می‌شود، زمانی که محتوای صفحه در نهایت نمایش داده شد، متن از قبل در معرض دید بود.

آن وقت است که “آها!” ضربه لحظه ای زمانی که توسعه‌دهنده کد را خط به خط در کنسول خود مرور می‌کرد، متوجه شدم که متن هر صفحه در خارج از ویوپورت با استفاده از یک خط CSS بارگذاری می‌شود، اما توسط برخی JS به فریم قابل مشاهده کشیده می‌شود.

من سه حدس در مورد ترافیک و تبدیل آن سایت به شما می دهم و دو مورد اول به حساب نمی آیند!


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


Bucko آزمایشی را که انجام دادند توضیح داد که نشان می‌دهد تاخیرهای قابل توجهی توسط Googlebot برای دنبال کردن پیوندها در صفحات وابسته به جاوا اسکریپت در مقایسه با پیوندهای موجود در HTML متن ساده وجود دارد.

اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت عاقلانه استفاده از JS به جای تکیه بر آن برای همه چیز.

غالباً، تیم‌های توسعه‌دهنده به پروژه‌های دیگر رفته‌اند و ممکن است وقت نداشته باشند که به عقب برگردند و چیزهایی را که مطابق با الزاماتی که دریافت کرده‌اند، «تعمیر» کنند.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


گاهی اوقات، این چیزی بیش از جاوا اسکریپت است

متأسفانه، در تجربه من، سئو اغلب به دلیل عدم تمایل به تغییر چیزها پس از راه اندازی آنها را از دست می دهد.

3. این کندترین سایت تاریخ است!

یک راه حل ممکن رندر سمت سرور است. این کار سمت مشتری را تخلیه می کند و می تواند کارها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

راه حل مشکلاتی مانند این شامل همکاری نزدیک بین SEO، توسعه، و مشتری یا سایر تیم های تجاری است.

از آنچه می بیند، صفحات JS فاکتور هزینه زیادی نیستند. چیزی که از نظر گوگل گران است صفحاتی است که هرگز به روز نمی شوند.

تجربه من این است که محتوای فقط جاوا اسکریپت در مقایسه با HTML ساده ممکن است بیشتر طول بکشد تا فهرست شود.

در حالی که توسعه‌دهنده قبلی در من با این مفهوم موافق بود، سئو در من نمی‌توانست بپذیرد که چگونه ادراک منفی ظاهری گوگل از تجربه کاربری سایت احتمالاً ترافیک جستجوی ارگانیک را کاهش می‌دهد.

پس از حذف آن اثر و خزیدن مجدد سایت، اعداد ترافیک شروع به بازیابی کردند.

2. خیلی کند است

در همه موارد به جز یک مورد، به نظر می رسد که چالش به این دلیل است که صفحات فقط بر روی یک پلت فرم JS یا عمدتاً JS ساخته شده اند.

کوچک‌سازی و فشرده‌سازی چالش‌های زمان مسدود کردن را حل نمی‌کند. اما، حداقل آنها زمان مورد نیاز برای پایین کشیدن فایل ها را کاهش می دهند.

نمایه سازی گوگل و جاوا اسکریپت: چه چیزی می دهد؟

ایجاد ائتلاف می تواند ظریف باشد و شامل دادن و گرفتن باشد. به عنوان یک متخصص سئو، باید مشخص کنید که در کجا می توان مصالحه کرد و نمی توان آن ها را انجام داد و بر اساس آن حرکت کرد.

از ابتدا شروع کنید

تیم من یک ارزیابی انجام داد و حدس زد که Google برای ارائه صفحات زمان می برد. با این حال، بعد از 2-3 هفته دیگر، مشخص بود که چیز دیگری در حال وقوع است.

سعی کنید ربات‌های موتور جستجو را به عنوان داستان‌های کاربر در اوایل فرآیند دریافت کنید تا تیم‌ها بتوانند ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها را درک کنند تا به فهرست‌بندی سریع و کارآمد محتوا کمک کنند.

معلم باش

در اینجا چند داستان از تجربه من برای نشان دادن برخی از آنها آورده شده است.

1. متن؟ چه متنی؟!

با این حال، مانند هر ابزار دیگری، بهتر است از آن برای کارهایی استفاده شود که ابزارهای دیگر قادر به انجام آن نیستند. من مخالف JS نیستم. من مخالف استفاده از آن در جایی که منطقی نیست هستم.

در صحبت با تیم توسعه، آنها اشاره کردند که اگر تمام جاوا اسکریپت و CSS را که در سایت مورد نیاز است از جلو بارگذاری کنند، بازدیدکنندگان از صفحه بعدی بسیار سریعتر خواهند شد زیرا کد در حافظه پنهان مرورگر قرار می گیرد. .

جدید در زمین موتورهای جستجو

جایگزین های دیگری که می توانند کمک کنند اما ممکن است به طور کامل چالش های سرعت را حل نکنند، کوچک سازی و فشرده سازی هستند.

چندین مورد از تماس‌های تلفنی و ایمیل‌های مشتریان ناامید را به یاد می‌آورم که می‌پرسیدند چرا مطالبشان در نتایج جستجو نشان داده نمی‌شود.

یک تغییر از این ترکیب رندر سمت سرور است که محتوای HTML متن ساده را در حافظه پنهان ذخیره می کند. این می تواند یک راه حل موثر برای محتوای استاتیک یا نیمه استاتیک باشد.

در پایان مهمترین عامل برای آنها مرتبط بودن و مفید بودن محتوا بود.


من حدس زدم که مرحله دوم به پهنای باند و زمان پردازش بیشتری نیاز دارد.

برخی از سازنده‌ترین بحث‌هایی که با تیم‌های توسعه‌دهنده داشته‌ام، درباره چند تکه پیتزا بوده است.

برای سایت های موجود، خلاق باشید

من اخیرا مقاله جذاب زیمک بوکو را خواندم، صف رندر: گوگل به 9 برابر بیشتر از HTML برای خزیدن JS به زمان نیاز دارد، در وبلاگ Onely.

اگر سایتی از قبل راه اندازی شده باشد، باید خلاقیت بیشتری به خرج دهید.

کوچک‌سازی فضاهای خالی بین کاراکترها را حذف می‌کند و فایل‌ها را کوچک‌تر می‌کند. فشرده سازی GZIP را می توان برای فایل های JS و CSS دانلود شده استفاده کرد.

در عرض یک هفته از راه اندازی سایت جدید، ترافیک جستجوی ارگانیک به صفر رسید و باعث وحشت قابل درک در بین مشتریان شد.

در همان ابتدا که الزامات، مشخصات و اهداف تجاری تعیین می شوند، تلاش کنید تا در فرآیند توسعه وب سایت شرکت کنید.

سایتی که من از آن پشتیبانی می‌کردم با طراحی کاملاً جدید بر روی پلتفرمی که به شدت به جاوا اسکریپت متکی بود، دوباره راه‌اندازی شد.

وقتی این مورد را از سمت Core Web Vitals بررسی می‌کنید، تقریباً 8 ثانیه زمان مسدود شدن را به خود اختصاص می‌دهد زیرا همه کدها باید دانلود و در مرورگر اجرا شوند.

همانطور که با استفاده از گزارش Coverage در ابزارهای برنامه‌نویس کروم در آن صفحات جستجو کردم، متوجه شدم که 90٪ از جاوا اسکریپت دانلود شده استفاده نشده است و بیش از 1 مگابایت کد را شامل می‌شود.

به عنوان مثال، در داستان دوم من، سایت های درگیر نیز تمایل به CSS بیش از حد داشتند که در بیشتر صفحات استفاده نمی شد.

بنابراین، سئو در این شرایط چه کاری باید انجام دهد؟

بخشی از فرآیند آموزش است. تیم های توسعه دهنده اغلب باید از اهمیت سئو مطلع شوند، بنابراین باید به آنها بگویید.

بر اساس روشی که من این توضیح را شنیده ام منطقی به نظر می رسید:

  • اولین پاس تمام متن ساده را گرفت.
  • برای گرفتن، پردازش و رندر کردن JS به پاس دوم نیاز بود.

نفس خود را کنار بگذارید و سعی کنید مسائل را از دیدگاه تیم های دیگر ببینید.

بهتر است از همان ابتدا سئو را در یک وب سایت ایجاد کنید. هنگامی که یک سایت راه اندازی می شود، تغییر یا به روز رسانی آن برای برآوردن الزامات SEO بسیار پیچیده تر و گران تر است.

همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی در سمت سرور می شود زیرا به جای هر بار درخواست محتوا، صفحات تنها در صورت ایجاد تغییرات یا در یک برنامه منظم ارائه می شوند.

اگر بخواهیم منصفانه باشیم، CSS بیش از حد، تصاویر بسیار بزرگتر از حد مورد نیاز، و پخش خودکار پس‌زمینه ویدیو نیز می‌توانند زمان دانلود را کاهش داده و باعث مشکلات نمایه‌سازی شوند.

یک بررسی سریع نشان داد که علاوه بر اینکه سرعت سایت به طور قابل توجهی کندتر است (به داستان های بعدی مراجعه کنید)، آزمایش صفحه زنده گوگل نشان داد که صفحات خالی هستند.

من از جان مولر گوگل در توییتر پرسیدم که آیا این یک فرض منصفانه است و او پاسخ جالبی داد.

برای مدت طولانی، من معتقد بودم که حداقل بخشی از دلیل کندی گوگل در نمایه سازی محتوای JS، هزینه بالاتر پردازش آن است.

من با توسعه دهنده اصلی سایت ملاقات کردم تا در مورد آنچه در حال رخ دادن است معما کنم. به عنوان بخشی از مکالمه ما، آنها صفحه نمایش خود را به اشتراک گذاشتند تا به من نشان دهند در قسمت پشتی چه اتفاقی می افتد.

جلوه واقعی اسلاید برای کاربران قابل مشاهده نبود. حدس می‌زدم Google نمی‌تواند اثر اسلاید را دریافت کند و محتوا را نمی‌بیند.

درباره نویسنده

المر بوتین

گاهی اوقات برگزاری یک جلسه ناهار و یادگیری و آوردن مقداری غذا مفید است. به اشتراک گذاشتن یک وعده غذایی در طول بحث به شکستن دیوارها کمک می کند – و به اندازه رشوه نیز ضرری ندارد.

آنها برای سایت هایی که به محتوای پویا نیاز دارند مناسب هستند. این چالش زمانی پیش می‌آید که وب‌سایت‌ها محتوای ثابت زیادی دارند که به صورت پویا هدایت می‌شوند.

به آنها کمک کنید تا اهمیت اجرای بهترین شیوه های سئو را بیاموزند و در عین حال نیازهای آنها را درک کنند و تعادل خوبی بین آنها پیدا کنند.

المر بوتین معاون عملیات در WrightIMC، یک آژانس بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل مستقر در دالاس. او پس از حرفه ای در ارتش ایالات متحده به عنوان مترجم و تحلیلگر اطلاعاتی، بیش از 25 سال در بازاریابی دیجیتال کار کرده است و همه چیز را از کدنویسی و بهینه سازی وب سایت ها گرفته تا مدیریت تلاش های مدیریت شهرت آنلاین به عنوان یک پیمانکار مستقل، مدیر وب سایت شرکتی و در تنظیمات آژانس انجام داده است. او دارای تجربه و تخصص گسترده ای است که برای مشاغل در هر اندازه کار می کند، از SMB ها گرفته تا شرکت های با اندازه 5 فورچون، از جمله Wilsonart، Banfield Pet Hospital، Corner Bakery Cafe، Ford Motor Company، Kroger، Mars Corporation، و Valvoline. بهینه سازی وب سایت ها با تمرکز بر تجارت الکترونیکی، اطلاعاتی، آموزشی و بین المللی.


منبع: https://searchengineland.com/javascript-rendering-and-indexing-cautionary-tales-and-how-to-avoid-them-390011

مشابه داستان قبلی سایتی است که اخیراً بررسی کردم که در PSI گوگل امتیاز صفر را کسب کرده است. تا آن زمان، هرگز نمره صفر را ندیده بودم. تعداد زیادی دو، سه و یک، اما هرگز صفر.

چندین صفحه در یک وب سایت که من ارزیابی کردم در ابزار PageSpeed ​​Insights (PSI) گوگل امتیاز بسیار پایینی کسب کردند.

این می تواند چندین داستان باشد، اما من چندین داستان را در یک خلاصه می کنم. پلتفرم های JS مانند AngularJS و React برای برنامه هایی که به سرعت در حال توسعه هستند، از جمله وب سایت ها، فوق العاده هستند.

همچنین این احتمال وجود دارد که مشتریان یا صاحبان مشاغل نخواهند پول بیشتری در پروژه وب سایت دیگری سرمایه گذاری کنند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که وب سایت مورد نظر اخیراً راه اندازی شده باشد.