انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران :: صنایع فلزی کوشا | brassonline

به صورت مختصر برای آشنایی با پروفیل آلومینیوم باید گفت ، این محصول از آلیاژ آلومینیوم تولید شده است و به همین سبب، دارای سطحی نقره ای رنگ، نرم، سبک، مقاوم در برابر خوردگی و بسیار قابل شکل پذیری است. پروفیل آلومینیوم کاربرد های متنوع و وسیعی دارد که می توان به ساخت قوطی کنسرو، صنایع پزشکی، صنعت برق، ساخت ماشین آلات و تجهیزات وهمچنین درب و پنجره اشاره کرد. سرمایه گذاری، مطمئنا جزو مهمترین دغدغه های فکری هر شخص در زندگی شخصی برای پیشرفت و دستیابی به موقعیت مالی مورد نظر است.

نقره فلزی نرم، سفیدرنگ، براق و جذاب است که در بین تمام عناصر، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی و در بین تمام فلزات بیشترین میزانرسانایی گرمایی را دارد. نقره در طبیعت هم به صورت خالص و هم به صورت آلیاژ طبیعی همراه با طلا و دیگر فلزات و هم در برخی سنگ‌های معدنی یافت می‌شود. بیشترین تولید نقره جهان به عنوان جانبی از استخراج مس، نیکل، سرب و روی به دست می‌آید. فلز نقره یکی از فلزات گران بها و اساسی در جهان میباشد که شرکت ملی سرب و روی ایران با تولید این فلز با درصد خلوص99 یکی از تولید کنندگان این محصول بشمار میرود.

برگزاری همایش گرامیداشت روز کارگر در شرکت معدنی املاح ایران با حضور مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین

انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران :: صنایع فلزی کوشا | brassonline

به نحوی که در دهه 70 نیاز کشور به واردات گلوله آسیاب قطع و کلیه نیاز صنایع سیمان توسط این شرکت تأمین خدمات صنعتی مادر آلیاژ کشور گردید. هم اکنون شرکت ایران ذوب یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری توکا فولاد و سهامی عام می باشد. در صنایع بالادستی فولاد، در ابرکوه یزد فولاد سازی به ظرفیت ۶۰۰ هزارتن در سال را داریم؛ پروژه کلاف سازی با ظرفیت ۴۵۰ هزارتن در سال و تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۱ میلیون تن در سال، از دیگر پروژه های مجتمع ابرکوه ما است که با همکاری شرکت معظم چادرملو در حال انجام است. در کردستان در یک واحد آهن اسفنجی به روش مستقیم مشارکت داشته ایم و یک پروژه ورق فولادی هم در بیجار و در همین استان در حال ساخت داریم.

  • در میان گروه‌های مختلف مورد بررسی در شامخ شهریورماه، کمترین عدد به‌دست‌آمده برای شامخ گروه صنایع پوشاک و چرم است.
  • مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به اتفاق مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری …
  • در کشور های مختلف و به خصوص کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده از فلزات اساسی پیشرفت چشم‌گیری داشته و صنایع فلزات اساسی گوناگون را به وجود آورده است به این صورت که از تمامی فلزات اساسی به شکل کلان استفاده به عمل می‌آید اما در کشورمان ایران شرایط کمی متفاوت است.
  • اصلی ترین انگیزه برای احداث صنایع فلزی در ایران، جلوگیری از خام فروشی بوده است؛ چرا که میزان ارزآوری ناشی از خام فروشی مواد اولیه قابل مقایسه با درآمدهای بدست آمده از محصولات انتهای زنجیره تولید نیست.
  • با این افزایش ظرفیت ایران را در جایگاه چهاردهم کشورهای تولیدکننده فولاد قرار گرفته‌است.

بنابراین برای تبدیل قیمت‌های جهانی به نرخ‌های ریالی داخلی، بایستی آن‌ها را در قیمت دلار ضرب کنیم. به همین دلیل نرخ‌های بدست آمده کاملا متناسب با نرخ دلار هستند و با نوسانات نرخ ارز در ایران، میزان فروش این شرکت‌ها نیز دچار تغییر می‌شود. در کشور های مختلف و به خصوص کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده از فلزات اساسی پیشرفت چشم‌گیری داشته و صنایع فلزات اساسی گوناگون را به وجود آورده است به این صورت که از تمامی فلزات اساسی به شکل کلان استفاده به عمل می‌آید اما در کشورمان ایران شرایط کمی متفاوت است.

واحد فولادسازی به صورت شارژ مستقیم هستند که این فناوری تا ۳۰ درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند. واحد تولید آهن اسفنجی به روش احیای تونلی با ظرفیت سالیانه ۷۰ هزار تن به عنوان اولین پروژه شرکت کاویان گهر پس از ۲۴ ماه تلاش با هدف تولید آهن اسفنجی کم کربن مرغوب با استفاده از گندله ریزدانه که محصول جانبی واحد های گندله سازی می باشد به بهره برداری رسید. این محصول به عنوان جایگزین قراضه در کوره های ذوب به ویژه کوره های القایی، قابل استفاده بوده و در مقایسه با انواع دیگر آهن اسفنجی از مزایای زیادی از جمله سرباره کمتر و صرفه جویی در مصرف انرژی در هنگام ذوب، واکنش پذیری کمتر و در نتیجه امکان انبارش و عدم محدودیت در حمل برخوردار است. در شرکت های دیگر بورسی معمولا سهامداران از سود حاصل از تولید و خرید و فروش شرکت سهیم می شوند یا ارزش دارایی های شرکت مورد نظر هست و سهامدارن در افزایش و یا کاهش قیمت سهام شریک می شوند. در شرکت های پروژه محور علاوه بر این موارد، تمرکز بر پیشرفت پروژه ها است و با پیشرفت پروژه ها ارزش پروژه ها بیشتر می شود و در نتیجه سهامداران از سود حاصل از این پیشرفت سهیم می شوند. شرکت های پروژه محور یا عام پروژه برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ در دولت و مجلس مورد طرح قرار گرفت و در بودجه سال ۱۴۰۰ کشور هم بخشی به این نوع شرکت ها پرداخته شده و وزارت صنعت معدن و تجارت متولی اصلی چنین شرکت هایی شناخته شده است.

وارد شدن به بازار بورس