بهترین تعداد کلمات برای سئو… وجود ندارد!

همه این کارها را انجام دهید و محتوای شما به اندازه کافی خواهد بود.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


چگونه بهترین تعداد کلمات را برای یک وبلاگ یا مقاله تعیین کنیم

نادیده گرفتن ساختار صفحه، اضافه نکردن عنوان، و سازماندهی نکردن محتوای شما خوانایی را مختل می کند – و خوانندگان و موتورهای جستجو این را دوست ندارند.

“بهترین تعداد کلمات برای سئو چیست؟”

اما فقط به تعداد کلمات نگاه نکنید. به موارد دیگر مانند:

منطق این است که از آنجایی که موتور جستجو به این قطعات محتوا رتبه‌بندی بالایی می‌دهد، به این معنی است که آنها معیارهای آن را برآورده می‌کنند. میزان عمق و مفید بودن آنها برای هدف جستجو منطقی است.

به همین سادگی نیست.

به عنوان مثال، برای کلمه کلیدی مانند “ماه چقدر دور است”، صفحه اول یک قطعه برجسته با پاسخ دقیق را به شما نشان می دهد. قبل از اینکه حتی یک نتیجه معمولی را ببینید، باید تا نیمه صفحه را به پایین اسکرول کنید.

می دانیم که تعداد کلمات همه چیز نیست. پس چرا محتوای طولانی (هر چیزی بیش از 1000 کلمه) نسبت به محتوای کوتاه رتبه بهتری دارد؟

راه های بهتری برای بهبود سئوی درون صفحه به غیر از تعداد کلمات

مهم نیست که محتوای شما چند کلمه دارد. گوگل این را گفت.

حتی اگر محتوای شما عالی باشد، اگر به پرس و جوی جستجو و هدف پشت آن پرس و جو مرتبط نباشد، رتبه خوبی نخواهد داشت.

گاهی اوقات برای مرتبط بودن به کلمات بیشتری نیاز دارید.

آخر از همه، از خود بپرسید و صادقانه پاسخ دهید: آیا محتوا ارزشی را ارائه می دهد – آیا با موفقیت به خواننده آموزش می دهد، آنها را آگاه می کند یا آنها را سرگرم می کند؟

که همچنین یعنی همیشه بهتر نیست

هر محتوایی که برای سئو تولید می کنید بسته به موضوعی که در مورد آن می نویسید نیازهای متفاوتی دارد.

نه، زیرا افزودن کلمات بیشتر لزوما آن را بهتر نمی کند. افزودن کلمات بیشتر باعث طولانی تر شدن آن می شود.

به عنوان مثال، فرض کنید یک پست وبلاگی با هدف یک کلمه کلیدی ایجاد می کنید، اما رتبه بندی نمی شود.

برای این کار، خود نتایج را مطالعه کنید. صفحه اول گوگل نکات زیادی را در مورد آنچه جستجوگران از جستجوی کلمه کلیدی خاص نیاز دارند و می خواهند به شما ارائه می دهد.

اما، موضوع این است که…

اگر یک وبلاگ رتبه بندی نمی شود، به کیفیت آن قطعه نگاه کنید.

تعداد کلمات مهم نیست بلکه ارتباط، کیفیت و بهینه سازی محتوای شما مهم است.

ساختار صفحه شما – سرفصل ها، بخش ها، و ترتیب/قالب بندی آنها- سرنخ های مهمی را در مورد محتوا و مرتبط بودن آن با عبارت جستجو به گوگل می دهد. این ساختار همچنین به خوانندگان کمک می کند تا با محتوای شما درگیر شوند و اطلاعات مورد نیاز خود را بیابند.

این همچنین به این معنی است که تعداد کلمات کلی آنها معیار خوبی برای تعداد کلمات شماست.

در کنار بررسی رقابت، باید هدف جستجوی کلمه کلیدی خود را نیز مطالعه کنید: بفهمید که جستجوگران وقتی آن کلمه کلیدی را در موتور جستجو می‌نویسند، می‌خواهند بدانند یا کشف کنند.

هیچ “اندازه ای مناسب برای همه” از نظر تعداد کلمات وجود ندارد که به طور خودکار احتمال رتبه بندی صفحات شما را افزایش دهد.

(به هر حال، این به ساختار صفحه گره خورده است، اما به وضوح نوشتار و سازماندهی همه ایده ها و افکار نیز مربوط می شود.)

مشخص کردن تعداد کلمات کلی برای عکسبرداری برای هر بار به شما کمک می کند محتوایی راضی کننده تولید کنید و تمام نکات مهم را پوشش دهد.

افزودن 200 کلمه بیشتر به رتبه بندی شما کمکی نمی کند. 500 یا 1000 هم اضافه نمی شود.

یکی از رایج ترین سوالات تازه کارها در مورد محتوای سئو مربوط به تعداد کلمات است.

یک مثال دیگر: شما یک وبلاگ مرتبط ایجاد کردید، اما عناوین شما توصیفی نیستند و هر بخش را دقیقاً برچسب گذاری نمی کنند. ویرایش سرفصل‌ها بلافاصله خواندن وبلاگ شما را آسان‌تر و برای جستجوگران و گوگل مرتبط‌تر می‌کند.

اما این فرصت شما نیز برای تمایز است. اگر موضوع نیاز به جامعیت بیشتری نسبت به SERP دارد، در غوطه ور شدن و ارائه آن تردید نکنید – حتی اگر وبلاگ شما بسیار طولانی تر از میانگین باشد.

چرا محتوای بلند مدت نسبت به محتوای کوتاه رتبه بهتری دارد

همه این موارد طول قطعه محتوای شما را مشخص می کند. به یاد داشته باشید، شما نه تنها در تلاش برای مطابقت با نتایج برتر هستید، بلکه سعی می کنید چیز بهتری خلق کنید.

2. هدف جستجوی موضوع/کلمه کلیدی را مطالعه کنید

ابتدا به آنچه در گوگل برای کلمه کلیدی شما (رقبای برتر شما) رتبه بندی شده است نگاه کنید و طول و تعداد کلمات این مقالات را مطالعه کنید.

آیا طولانی‌تر کردن آن صفحه با محتوای مرتبط‌تر کمک می‌کند تا آن را به سمت موقعیت‌های برتر در Google سوق دهد؟

زمانی که در حال ایجاد محتوای سئو هستید، از شمارش کلمات استفاده نکنید، دستوری برای شکست است.

اکنون که متوجه شدیم بهترین تعداد کلمات برای سئو وجود ندارد، می‌توانیم تعداد کلمات مناسب را به صورت موردی تعیین کنیم.

به این ترتیب، سازندگان محتوا نگران طول محتوای خود هستند. “آیا 1000 کلمه برای رتبه بندی کافی است؟” تعجب می کنند “آیا باید همیشه برای همان تعداد کلمات در هر قطعه شلیک کنم؟”

بنابراین محتوای خود را برای فردی که به دنبال پاسخ است مرتبط تر کنید. آن را باکیفیت تر کنید تا ارزش بیشتری از آن بگیرند. آن را به خوبی بهینه کنید تا بهترین شانس برای رتبه بندی در موتورهای جستجو را داشته باشد.

این نمونه‌ای است که تعداد کلمات شما از آنچه قبلاً وجود دارد منحرف می‌شود، به‌خصوص اگر اطلاعات مهم زیادی در بالای Google در مورد موضوع وجود نداشته باشد.

تعداد کلمات مهم نیست چی میکند ماده است ارتباط آن کلمات با نیازهای جستجوگر.

چرا این طور است؟ و چه چیزی بیشتر از تعداد کلمات مهم است؟ بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

چرا بهترین تعداد کلمات برای سئو وجود ندارد؟

آنها به دنبال چه هستند و چه مقدار اطلاعات برای ارضای نیاز دارند؟

گاهی گوگل همه چیز را نمی داند.

بنابراین، چه چیزی به غیر از تعداد کلمات بیشتر، وبلاگ شما را بهتر می کند؟

سوال منصفانه موتورهای جستجو هنگام تعیین اینکه کدام محتوا را رتبه بندی می کنند به مجموعه ای از عوامل اهمیت می دهند. چرا شمارش کلمات یکی از آنها نیست؟

و اگر محتوای خود را با توجه به این عوامل ویرایش کنید، ممکن است متوجه طولانی شدن محتوای خود شوید. اما این فقط یک محصول جانبی از تولید محتوای مفید برای یک جستجوی خاص است.

به همین دلیل است که تعداد کلمات کاملی برای سئو وجود ندارد.


از آنجایی که طولانی‌تر همیشه به معنای بهتر نیست، چه راه‌های دیگری برای بهبود محتوای خود به جز افزودن یک سری کلمات اضافی وجود دارد؟

ساختار صفحه

و اگر روی نتیجه قطعه برجسته کلیک کنید، متوجه خواهید شد که محتوا تنها 156 کلمه است.

طول ≠ کیفیت.

گاهی اوقات شما به کلمات کمتری نیاز دارید.

همه این موارد مهمتر از تعداد کلمات هستند، و اصلاح یا بهبود آنها نیز بیشتر برای بهبود پتانسیل محتوای شما برای نتایج واقعی مفید است.

تعداد کلمات را برای سئو فراموش کنید و روی ارتباط، کیفیت و بهینه سازی تمرکز کنید

این بدان معناست که شما نباید محتوای اضافی را به یک صفحه نامربوط اضافه کنید، به این امید که محتوای طولانی تر باعث افزایش نتایج شود (اینطور نخواهد شد). در عوض، نحوه ایجاد آن صفحه را بیابید بیشتر مربوط به جستجوگران با ویرایش های هوشمند.

تعداد کلمات است نه یک عامل رتبه بندی

به عنوان مثال، شاید شما موضوعات فرعی را در وبلاگ خود قرار داده اید، اما روی موضوعات مناسب تمرکز نکرده اید (مثلاً، در وبلاگی در مورد ساخت خانه سگ، به بحث در مورد انواع مختلف خانه های سگ در آنجا منحرف شده اید، زمانی که خوانندگان فقط می خواهند بدانند که چگونه یک ساختار ساده و کلاسیک بسازند).

این آخرین نکته به استراتژی بعدی برای بهبود محتوای شما مرتبط است.

کیفیت و خوانایی محتوا

فرض کنید در موضوع/کلمه کلیدی که در حال تحقیق هستید متخصص هستید. شما حفره های خالی در دانش ارائه شده در محتوای برتر را مشاهده می کنید (موضوعاتی که جستجوگران نیاز دارند/می خواهند بدانند). این نشانه شما برای پر کردن این حفره ها با مقاله شما است.

در اینجا چند استراتژی برای تعیین تعداد کلمات برای هر وبلاگی که ایجاد می کنید آورده شده است:

1. به رقابت نگاه کنید

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


منبع: https://searchengineland.com/best-word-count-seo-428016

همه این عوامل بیشتر از تعداد کلمات مهم هستند.

بعد، خوانایی را در نظر بگیرید. آیا محتوای شما به خوبی قالب بندی و سازماندهی شده است تا کاربران بتوانند به راحتی آن را بخوانند، اسکن کنند یا در آن جستجو کنند تا اطلاعات خاصی را بیابند؟

جستجوگران هنگام جستجوی این عبارت به دنبال خواندن یک مقاله کامل نیستند. آنها فقط یک پاسخ ساده (نیت اطلاعاتی) می خواهند. SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) منعکس کننده آن است.

3. دانش تخصصی خود را در مورد موضوع تقویت کنید

به همین دلیل، همیشه صفحه خود را به بخش هایی با توضیحات مفید و توصیفی سازماندهی کنید سرفصل هاو آنها را برای خوانایی قالب بندی کنید. یک صفحه با ساختار خوب با محتوای عالی این پتانسیل را دارد که از یک صفحه با ساختار ضعیف بالاتر باشد – حتی اگر محتوای خوب در آن پنهان باشد.

ارتباط

یا، شاید وبلاگ شما به طور کلی وقتی به موضوع پایبند هستید خوب باشد، اما بخش های طولانی را نیز در مورد خدمات شرکت خود درج کرده اید که ربطی به آن موضوع ندارد. در این صورت، حذف این موارد فروش، محتوای شما را بسیار بهتر خواهد کرد.

شما می توانید طولانی ترین وبلاگ روی زمین را ایجاد کنید، اما اگر ضعیف نوشته شده باشد یا ناخوانا باشد، مهم نیست.