تجربه صفحه یک سیستم رتبه بندی نیست، اما یک سیگنال رتبه بندی است

ما یک هفته پیش برای بیانیه ای در این مورد به گوگل ایمیل زدیم، و گوگل فقط به خطی اشاره کرد که به روز رسانی تجربه صفحه یک مفهوم است، اما چیزی بیشتر از این به ما نمی گوید.

چه چیزی تغییر کرد. یک هفته پیش گوگل سیستم تجربه صفحه، سیستم سازگار با موبایل، سیستم سرعت صفحه و سیستم سایت امن را از خود حذف کرد صفحه سیستم های رتبه بندی. گوگل هم نوشت“به‌روزرسانی تجربه صفحه مفهومی برای توصیف مجموعه‌ای از جنبه‌های کلیدی تجربه صفحه برای مالکان سایت بود تا روی آن تمرکز کنند.”

بنابراین به نظر می رسید گوگل سیگنال های تجربه صفحه را به عنوان یک سیستم رتبه بندی کلی کم اهمیت جلوه داده است.

همانطور که گفته شد، این ممکن است برخی سردرگمی ها را در این موضوع روشن کند، یا ممکن است سردرگمی بیشتری ایجاد کند.

سیگنال نه سیستم بنابراین گوگل گفت که به‌روزرسانی/سیستم تجربه صفحه هرگز یک «سیستم» نبوده، اما همچنان به عنوان یک سیگنال رتبه‌بندی در نظر گرفته می‌شود. سالیوان گفت: «حذف آنها به این معنی نیست که ما دیگر جنبه‌های تجربه صفحه را در نظر نمی‌گیریم.

چرا ما اهمیت می دهیم. به ارائه یک تجربه صفحه خوب ادامه دهید. گوگل گفت که هنوز یک سیگنال رتبه بندی است، در حالی که یک سیستم رتبه بندی نیست. البته، شما باید همیشه یک تجربه صفحه خوب ارائه می دادید، حتی اگر سیستم رتبه بندی گوگل نباشد. هک، حتی اگر سیگنال رتبه‌بندی نباشد، که گوگل می‌گوید، اما حتی اگر نبود، باز هم باید تجربه صفحه خوبی را برای کاربران خود فراهم کنید.

شفاف سازی. امروز صبح، سالیوان یک پست طولانی نوشت در توییتر، گفت: “این فقط به این معنی است که اینها *سیستم*ها* را رتبه بندی نمی کنند، بلکه سیگنال هایی هستند که توسط سیستم های دیگر استفاده می شوند.” چرا گوگل این تغییر را انجام داد؟ او افزود: “ما سیستم هایی را که در واقع سیگنال بودند کنار گذاشتیم تا اگر مردم در آینده به آن صفحه رفتند (امیدوارم) گیج نشوند.”

توصیه من؟ برای سئو، روی ارائه محتوای برجسته تمرکز کنید که به کاربران شما کمک می کند. محتوا و وب سایتی بسازید که فراتر از رقبای شما باشد. اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند به آن محتوا دسترسی داشته باشند و در حین مصرف آن محتوا در دسکتاپ و موبایل تجربه خوبی داشته باشند.

سالیوان گفت: «همانطور که راهنمای ما در مورد تجربه صفحه در جمله اول می‌گوید: سیستم‌های رتبه‌بندی اصلی Google به دنبال پاداش دادن به محتوایی هستند که تجربه صفحه خوبی را ارائه می‌دهند.

در مورد اطمینان از اینکه در تمام معیارهای Core Web Vital امتیاز 100 کسب می کنید وسواس نداشته باشید. Core Web Vitals یک سیگنال رتبه بندی بزرگ نیست. شما بهتر می دانید که آیا سایت شما تجربه صفحه خوبی را ارائه می دهد تا یک ابزار شخص ثالث از Google.
منبع: https://searchengineland.com/google-page-experience-is-not-a-ranking-system-but-it-is-a-ranking-signal-399940

دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل، امروز صبح گفت: تجربه صفحه گوگل هرگز یک “سیستم” رتبه بندی نبود، اما همچنان به عنوان یک “سیگنال” رتبه بندی در نظر گرفته می شود. گوگل تاکید کرد که صرفاً به دلیل حذف تجربه صفحه به عنوان یک سیستم رتبه بندی، به این معنی نیست که به صفحاتی که تجربه صفحه خوبی دارند پاداش نمی دهد.