جستجوی آزمایشی جستجوی گوگل در ویدیو

جستجوگران آمریکایی جستجوگران در ایالات متحده نیز این ویژگی را مشاهده می کنند. گلن گیب توییت کرد که او هم آن را دید:


منبع: https://searchengineland.com/google-search-testing-search-in-video-390565

درباره نویسنده

بری شوارتز

چرا ما اهمیت می دهیم. علاوه بر این که این موضوع به سادگی جالب و برای برخی شگفت‌انگیز است، همچنین نشان می‌دهد که فناوری جستجو در طول سال‌ها چقدر پیشرفت کرده است. همچنین ممکن است به این معنا باشد که بازاریابانی که ویدیوها را پست می‌کنند باید اطمینان حاصل کنند که زبان مورد استفاده واضح است و Google می‌تواند کلمات گفته شده در ویدیو را به درستی و با دقت رونویسی کند.


گوگل در حال آزمایش توانایی جستجوی کلمات گفتاری در یک ویدیو از طریق ویژگی جدید «جستجو در ویدیو» است. این به طور رسمی در هند در حال اجرای آزمایشی است، اما برخی نیز شاهد آزمایش این ویژگی در ایالات متحده هستند.

مانند لحظات کلیدی گوگل. این حداقل برای من خیلی دور از فناوری نیست که گوگل برای لحظات کلیدی یک ویدیو استفاده می کند. گوگل می تواند جداسازی بخش هایی از یک ویدیو که در مورد آن صحبت می شود، بدون اینکه این روزها حتی نیاز به تغذیه فصل ها داشته باشد. به علاوه، با رونویسی‌های پیشرفته YouTube، جای تعجب نیست که جستجوی Google بتواند این کار را انجام دهد.

اعلامیه. گوگل ارسال شده در این خبر در وبلاگ Google India نوشته شده است: «علاوه بر تصاویر، ویدیوها نیز منبع غنی از اطلاعات بصری هستند، اما پیدا کردن چیزی که در یک کلیپ طولانی مدفون شده است، اغلب دشوار است. به عنوان مثال، شاید در حال تماشای یک ویدیوی طولانی در مورد آگرا هستید و کنجکاو هستید که آیا این ویدیو فاتح پور سیکری را نیز پوشش می دهد. با ویژگی جدیدی که به صورت آزمایشی در حال اجرای آن هستیم، اکنون می‌توانید هر چیزی را که در یک ویدیو ذکر شده است، مستقیماً از جستجو جستجو کنید. به سادگی یک عبارت جستجو را با استفاده از ویژگی «جستجو در ویدیو» وارد کنید و به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

گوگل افزود: «از ویژگی «جستجو در ویدیو» در زیر یک ویدیو استفاده کنید، یک عبارت وارد کنید و به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستید در ویدیو پیدا کنید.

جدید در زمین موتورهای جستجو

در اینجا نمونه ای از ویژگی “جستجو در ویدئو” در SERP ها آورده شده است. شما یک نماد “گسترش” را در SERP ها خواهید دید و سپس می توانید روی “جستجو در ویدئو” ضربه بزنید. در اینجا من “404” را در یکی از آنها جستجو کردم @johnmuویدیوهای قدیمی تر متن و کد زمان را برجسته می کند. و من می توانم همان جا بپرم. pic.twitter.com/gqJSK87wV7

– گلن گیب (@glenngabe) 20 دسامبر 2022

به نظر می رسد. در اینجا ویدیویی وجود دارد که این ویژگی را در عمل نشان می دهد: