دیدن تاریخ فلسفه a podcast by امیر لطیفی | mey

هر چیزی، از انسان و جانوار گرفته تا گیاه و اشیای بی‌جان، در عالمِ مُثُل، مثالی جاودان دارد. کارِ فیلسوف شناسائی این مثال‌هاست، برخلافِ انسان‌ها که تمامِ عمر گویی در غاری سرگرمِ تماشای سایه‌‌ها هستند. مثال‌های افلاطون معقول‌اند و غیر محسوس و بی‌نقص و نمی‌توانند منشأ شر باشند. از انسانِ سیاسی، غایتِ جامعه، حکومتِ ایده‌آل، جایگاهِ هنر و تراژدی خواهم گفت.

آموزش تدبر در قرآن – ترم4 جلسه19 – بخش دوم سوره صفّ – مدرس مصطفی دارابی

چنل‌بی یک پادکست رادیویی مستقل است که توسط علی بندری تولید می‌شود و در هر قسمت گزارش بلند یک ماجرای واقعی را روایت می‌کند. اولین اپیزود از پادکست چنل‌بی با روایت ماجرا‌های واقعی تابستان ۱۳۹۵ شروع شد. برای مثال مکان‌هایی مثل پلاسکو که قبلا بوده و الان نیست. یک پادکست جدید که از همان ابتدا در همه وجه حرفه‌ای کار می‌کرد و همچنان حرفه‌ای ادامه می‌دهد. سوفیا مجموعه‌ای‌ست از گفتگوهای شاهین نجفی با افراد متخصص در رشته‌های متفاوت.

دیدن تاریخ فلسفه a podcast by امیر لطیفی | mey در این پادکست با جمع آوری سوالات بیماران و پاسخ evidence base به آنها سعی شده که به اهداف مدنظر پاسخ داده شود. آموزگارا، به همراه اساتید فوق العاده آموزش های حرفه ای به شما ارائه می کند. استاد ملکیان معتقد است با این که در این زمان نسبت به دیگر زمانها ما نیاز بیشتری به زندگی معنوی داریم، ولی … آناکساگوراس معتقد است جهان از «بذر»هایی ساخته شده که توسط نیروی «عقل» به هم آمیخته‌اند.

فایل صوتی رنج های زندگی استاد مصطفی ملکیان 25 بازدید

صحبت‌هایی درباره روان و آنچه که از فلسفه، اقتصاد، تاریخ، علوم اعصاب و … نمی‌خواهیم خودمان را در پرداختن به روان انسان محدود کنیم. تاحالا دعوا کرده‌اید؟ آن‌قدر که زیر مشت‌ولگد کسی کشته شوید؟ لابد نه، چون زنده‌اید و دارید این متن را می‌خوانید. دعوای فلسفی چه؟ در مناظره‌ای فلسفی طوری شکست خورده‌اید که تلخیِ شکست را زیر زبانتان حس کنید؟ اگر این شکست را نچشیده‌اید، بد به حالتان. اما اگر در گفت‌وگویی فلسفی آنچنان ببازید که چیزی برای گفتن نداشته باشید، آن وقت اعتراف می‌کنید که فلسفه نه مشق مرگ، که خودِ مرگ است.

  • عده ای این موضوع را به سیاست ارتباط می دهند و عده ای مسائل فرهنگی را ریشه می دانند.
  • کارِ فیلسوف شناسائی این مثال‌هاست، برخلافِ انسان‌ها که تمامِ عمر گویی در غاری سرگرمِ تماشای سایه‌‌ها هستند.
  • “Sophia” is a collection of discussions between “Shahin Najafi” and many experts in پادکست با حال برای معنای زندگی various fields.
  • دعوای فلسفی چه؟ در مناظره‌ای فلسفی طوری شکست خورده‌اید که تلخیِ شکست را زیر زبانتان حس کنید؟ اگر این شکست را نچشیده‌اید، بد به حالتان.
  • مثلا یکی از مباحثی که شاید همه‌ی مردم دنیا آن را تجربه کرده باشند این است که چه می‌شود اگر جهانی که ما می‌بینیم واقعی نباشد.
  • این گفتگوها برخوردی مفهومی با موضوعات مختلف از ورزش و هنر تا تاریخ فلسفه و سیاست است.
در پرونده‌های فصلنامۀ ترجمان تاکنون به موضوعاتی نظیر «اهمال‌کاری»، «تنهایی»، «مینیمالیسم»، «فقر و نابرابری»، «فرزندآوری» و نظایر آن پرداخته‌ایم. مطالب ابتدا در فصلنامه منتشر می‌شوند و سپس بخشی از آن‌ها به‌مرور در شبکه‌های اجتماعی و سایت قرار می‌گیرند، بنابراین یکی از مزیت‌های خرید فصلنامه دسترسی سریع‌تر به مطالب است. پادکستِ فارسی رادیو سیتکام یک پادکست کمدی فلسفی جنسی، جسمی، روحی، و حتی پرورشی است. در این راه از ادبیات، فلسفه، روانشناسی، اقتصاد، تاریخ، پزشکی، سینما و دیگر علوم بهره می‌بریم، همه چیز را مورد پرسش قرار می‌دهیم و ارتباطها را پیدا می‌کنیم.

آموزش تدبر در قرآن – ترم4 جلسه31 – بخش اول سوره تغابن – مدرس مصطفی دارابی