راهنمای PPC برای هدف قرار دادن مخاطب متمرکز بر حریم خصوصی

با انواع کمپین مانند Performance Max و عدم مشاهده عملکرد، مدیران PPC باید از هر ابزار هدف گذاری و بهینه سازی موجود در زرادخانه خود استفاده کنند.

دلیل هر چه که باشد، نتیجه همچنان یکسان است: شما زمان بیشتری برای برنامه ریزی برای دنیای پس از تهیه کوکی دارید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید از ساخت چارچوب های اندازه گیری و مخاطبان خود دست بکشید، زیرا در نهایت این اتفاق خواهد افتاد.

گزینه های مخاطب سازی PPC

مستقیم ترین راه برای ایجاد داده های مخاطب از طریق پیکسل ردیابی هر پلتفرم است. کوکی های شخص ثالث در حال حاضر حدود دو سال ماندگاری دارند. من شما را تشویق می کنم که شروع به ایجاد یک چارچوب جدید متمرکز بر حریم خصوصی کنید. اما در حال حاضر، اگر می‌خواهید به پیکسل‌های ردیابی تکیه کنید، می‌توانید – اما ساعت در حال تیک‌ک کردن است.

«Google Ads به فعالیت جستجوی اخیر بازدیدکنندگان در لیست بازاریابی مجدد شما نگاه می کند تا به جمع آوری رفتار جستجوی بازدیدکنندگان در لیست شما کمک کند. بر اساس این اطلاعات، سیستم به‌طور خودکار مشتریان بالقوه جدیدی را پیدا می‌کند که رفتار جستجوی آنها شبیه به افرادی است که در لیست بازاریابی مجدد شما هستند.»

داده‌های جستجو در حال حاضر کمیاب هستند، انواع تطابق کلمات کلیدی در ملغمه‌ای از تطابق گسترده ترکیب می‌شوند، و از دست دادن سیگنال همچنان بر داده‌های عملکرد و مدیریت مخاطبان تأثیر می‌گذارد.

اکنون، بیایید گزینه های شما را برای ایجاد و مدیریت مخاطبان متمرکز بر حریم خصوصی برای کمپین های PPC مرور کنیم.

تبلیغات مایکروسافت نیز خود را ارائه می دهد ردیابی رویداد جهانی (UET). این برچسب جهانی داده های تحلیلی را برای وب سایت ها، مانند تبدیل، فروش و درآمد ارائه می دهد. همچنین، می توانید از تگ UET برای ایجاد مخاطب در پلتفرم Microsoft Ads استفاده کنید.

آپلود مستقیم داده های مخاطب

امیدواریم الگوریتم هایی که موضوعات مورد علاقه یک فرد را تعیین می کنند، بهبود یافته باشند. Google Ads نسخه قبلی هدف‌گیری موضوعات/علاقه را در شبکه نمایش ارائه می‌کرد و عملکرد در آن کمپین‌ها معمولاً بسیار ضعیف‌تر از سایر گزینه‌های هدف‌گیری مبتنی بر مخاطب بود.

شروع به ساخت چارچوب مخاطبان PPC شخص اول خود کنید

«و با ارائه وب‌سایت‌هایی با موضوعات مورد علاقه‌تان، کسب‌وکارهای آنلاین گزینه‌ای دارند که شامل تکنیک‌های ردیابی پنهانی مانند انگشت نگاری مرورگر نیست تا به ارائه تبلیغات مرتبط ادامه دهند.»

جوزف کرشبام، معاون ارشد آزمایشگاه جستجو و رشد برای 3Q Digital است. جوزف در طول 20 سال تجربه خود در بازاریابی دیجیتال، با مشاغلی در هر اندازه از SMB ها گرفته تا مقیاس سازمانی کار کرده است. جوزف بیش از یک دهه است که به طور منظم در کنفرانس های بازاریابی دیجیتال سخنران بوده است. جوزف یکی از نویسندگان کتاب Wiley/Sybex، “پرداخت به ازای کلیک SEM: یک ساعت در روز” است، که در سال 2010 منتشر شد. در چهار سال گذشته، جوزف میزبان پادکست، دانلود دیجیتال 3Q بود که در آن بحث کرد. استراتژی های بازاریابی دیجیتال با رهبران صنعت.


منبع: https://searchengineland.com/ppc-guide-privacy-focused-audience-targeting-387616

دو بخش برای نحوه عملکرد Topics API وجود دارد:

حتی اگر UA برای مدتی بیشتر منبع حقیقت شما باقی بماند، باید از همین الان شروع به ساخت سابقه عملکرد در GA4 کنید.

پلتفرم های PPC از داده های نمایه مشتری شما برای کشف حساب های کاربری ایجاد شده در آن اکوسیستم ها استفاده می کنند.

Google Analytics 4 مخاطبین

مخاطبان مشابه یک مخاطب شخص ثالث هستند زیرا به داده های نمایه از پلتفرم های PPC متکی هستند. با این حال، این مخاطبان باید حتی پس از بازنشستگی کوکی ها نسبتاً بادوام باشند.

هنگامی که داده‌های مشتری شما در پلتفرم‌های PPC پر شد و بخش‌های مخاطب را بر اساس این داده‌ها ایجاد کردید، آن‌وقت آماده هستید که این پایه را گسترش دهید.

مخاطبان مشابه

موضوعات API یک روش کاملاً جدید برای سرپرستی و ایجاد بخش‌های مخاطب است. این ویژگی هنوز در حال آزمایش بتا در جعبه ایمنی حریم خصوصی است. چند تاکتیک بدون کوکی توسط گوگل پیشنهاد شده است، اما من فکر می‌کنم که این یک شات خوب برای ارائه آن به عموم مردم است.

مخاطبان درون بازار به افرادی اطلاق می شود که در حال حاضر در بازار یک محصول یا خدمات هستند. اینها معمولاً علایق مبتنی بر نیاز یا کوتاه مدت هستند که می توانند با برند شما هماهنگ باشند. اغلب این افراد فعالانه به دنبال محصول یا خدمات شما هستند اما ممکن است هنوز برند شما را کشف نکرده باشند.

مدیران کمپین PPC تقریباً دو دهه است که کنترل شدیدی بر مدیریت حساب، بینش داده‌ها و تاکتیک‌های بهینه‌سازی خود داشته‌اند. اما همه چیز در حال تغییر است.

درباره نویسنده

آپلود یک CSV با داده های مشتری تنها اولین قدم در ایجاد استراتژی مخاطب است.

هر دو پلتفرم اصلی PPC بخش های «مخاطبان مشابه» را ارائه می دهند. گوگل و مایکروسافت با استفاده از بخش‌های مشتریان فعلی‌تان، کاربرانی با عادت‌ها و سابقه مرور مشابه برای مخاطبان هدف شما پیدا می‌کنند. مطابق با گوگل:

این دو نوع مخاطب نیز به داده های پلتفرم های PPC متکی هستند. این بخش ها:

  • لازم نیست بر روی مخاطبان شخص اول ساخته شود.
  • از استفاده روی پلتفرم Google و Bing ایجاد شده‌اند و باید نسبتاً بادوام باشند.

من روی Google Analytics 4 (GA4) تمرکز می کنم زیرا Universal Analytics (UA) در 1 ژوئیه 2023 غروب می کند. داده های تجزیه و تحلیل تاریخی از UA به حساب GA4 جدید شما منتقل نمی شود.

گوگل برای آماده شدن مناسب برای بازنشستگی کوکی ها به زمان بیشتری نیاز داشت. آنها هنوز روی چارچوبی برای دنیای پس از کوکی کار می کنند. همچنین، با آنها نوسانات قیمت سهام، من فکر می کنم آلفابت (شرکت مادر گوگل) نمی خواست تأثیر منفی بر محصول (Google Ads) بگذارد که نزدیک به 80٪ از درآمد عملیاتی آنها را به همراه دارد.

تا سه ماهه سوم سال 2023، انتظار داریم که APIهای Privacy Sandbox راه‌اندازی شوند و به طور کلی در کروم در دسترس باشند. از آنجایی که توسعه دهندگان این API ها را اتخاذ می کنند، اکنون قصد داریم در نیمه دوم سال 2024 حذف تدریجی کوکی های شخص ثالث در کروم را آغاز کنیم.

بسیاری از تبلیغ کنندگان هنوز از این روش برای ایجاد مخاطب در PPC استفاده نمی کنند. آنها همچنان در حال ایجاد بخش های مخاطبین و لیست های بازاریابی مجدد بر اساس پیکسل های وب سایت خود هستند.

چند راه برای ایجاد داده های مخاطبان خود در گوگل و مایکروسافت وجود دارد.

پیکسل های شخص ثالث پلت فرم PPC

GA4 دارای قابلیت های منحصر به فردی در اطراف مخاطبان است. یکی از ویژگی های جالب این است مخاطبان پیشگو. این بخش‌ها داده‌های مخاطب در محل شما را با الگوریتم‌های پیش‌بینی در GA4 ترکیب می‌کنند تا اقدامات بالقوه‌ای را که کاربران می‌توانند انجام دهند، تعیین کنند.

هنگامی که داده‌های مخاطب را در پلتفرم‌های تبلیغاتی منتشر کردید، باید بخش‌های مخاطب ایجاد کنید تا تبلیغات خود را برای افراد مناسب هدف قرار دهید.

مطابقت مشتری در گوگل و مایکروسافت

شایان ذکر است که جدول زمانی شما برای آخرالزمان کوکی ها تمدید شده است. تیم Google Chrome/Privacy Sandbox قبلاً اعلام کرده بود که کوکی‌های شخص ثالث در سه ماهه سوم سال 2023 بازنشسته می‌شوند. اکنون، آنها این جدول زمانی را تا سال 2024 تمدید کرده‌اند. اعلامیه از کروم:

استراتژی‌های اختصاصی مخاطبان می‌توانند کنترل اضافی و هدف‌گیری مشخصی را ارائه دهند که نتایج را ارائه می‌دهد. در مقاله قبلی خود، مزایای استراتژی مخاطب را به خوبی تعریف کرده بودیم.

هم تبلیغات مایکروسافت و هم گوگل ادز از آپلود مستقیم داده های مخاطب در پلتفرم های خود پشتیبانی می کنند. در هر دو پلتفرم تبلیغاتی، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند یک فایل CSV را آپلود کنند که حاوی اطلاعات مشتری شخص اول است.

گوگل به تازگی نسخه جدیدی از تگ گوگل را منتشر کرده است. نسخه جدید تگ جهانی به عنوان پیکسل پیاده سازی اصلی برای تمام ویژگی های بازاریابی Google از جمله Google Ads، Google Analytics و SA360 عمل می کند. در حال حاضر، می‌توانید از Google Ads و Google Analytics برای پیکربندی برچسب Google خود استفاده کنید.

بخش‌های مخاطب نیز می‌توانند در GA4 ایجاد شوند. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند بر اساس رفتار کاربر وب‌سایت که در GA4 ردیابی شده است، مخاطب ایجاد کنند. این بخش‌های مخاطب را می‌توان به Google Ads منتقل کرد که دو سکو به هم متصل هستند.

تاکتیک های گسترش مخاطب

نمایه ها بر اساس نقاط داده متعددی بر اساس تاریخچه جستجو، داده های نمایه حساب و سابقه مرور ساخته شده اند که باید پس از سال 2024 حفظ شوند.

وابستگی و مخاطبان درون بازار

طبق گفته گوگل، Topics API از نظر حریم خصوصی ایمن است:

تبلیغ‌کنندگان برنامه‌های افزودنی در مورد استراتژی‌های مخاطب مبتنی بر پیکسل خود دریافت کرده‌اند. این بدان معنا نیست که هنگام ایجاد چارچوب مخاطب اول خود راضی باشید.

به سمت چارچوبی حرکت کنید که صرفاً به پیکسل های شخص ثالث وابسته نیست. مدیران PPC همیشه خواهان کنترل بیشتر بر کمپین‌های خود هستند و یک چارچوب ساختار یافته و متفکر مخاطب، ستون فقرات حساب‌های موفق PPC است.


نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


در اینجا لیست فعلی مخاطبان پیشگویانه موجود در GA4 آمده است.

  • احتمالاً خریداران 7 روزه سرگردان هستند.
  • احتمالاً کاربران 7 روزه دچار مشکل می شوند.
  • خریداران احتمالی 7 روزه
  • خریداران احتمالی برای اولین بار 7 روزه.
  • پیش‌بینی‌شده 28 روز بیشترین هزینه‌ها.

موضوعات API و حریم خصوصی-اول آینده

جدید در زمین موتورهای جستجو

از سوی دیگر، مخاطبان وابسته معمولاً بر اساس اشتیاق، علاقه و درگیری دیرینه شخصی با موضوعات خاص هستند.

این دو نوع بخش مخاطب مشابه هستند اما عملکرد متفاوتی دارند. اگر این نوع مخاطبان بخشی از استراتژی شما نیستند، باید هر کدام را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک برای کمپین شما مفید است.

مخاطبان پیشگوی GA4

همانطور که اشاره کردم، این استراتژی تقریباً برای 18 تا 24 ماه آینده کار خواهد کرد. اما تبلیغ‌کنندگان باید شروع به ایجاد چارچوبی برای مخاطبان کنند که زمانی که کوکی‌ها در دسترس نیستند، بادوام باشد.


دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


هدف گذاری مخاطبان شخص اول