رتبه‌بندی‌های کیفیت جستجوی گوگل برای دستمزد بالاتر اعتراض می‌کنند

اعتراض در مانتین ویو. هدف این بود که طوماری را که توسط بیش از 600 کارگر امضا شده بود، به پرابهاکار راغاوان SVP Google (که مسئول محصولات جستجو، دستیار، جغرافیا، تبلیغات، تجارت و پرداخت‌های Google است) ارائه شود.

افزایش برای ارزیاب ها؟ حداقل به برخی از رتبه‌دهندگان گوگل در سال جاری افزایش حقوق داده شده است.

از نظر تاریخی، ما می دانیم که ارزیاب های مستقر در ایالات متحده (که در واقع از طریق پیمانکاران فرعی به کار گرفته می شوند) حداقل دستمزد دریافت می کردند. ساعتی 10 دلار تا 14.50 دلار، که کمتر از حداقل 15 دلار در ساعتی است که Google به TVC های خود (کارکنان موقت، فروشنده و پیمانکار) پرداخت می کند. (برای شرایط بیشتر، حداقل دستمزد کالیفرنیا 15.50 دلار در ساعت و حداقل دستمزد ایالات متحده 7.25 دلار در ساعت است.)

با این حال، در مصاحبه با Search Engine Land in 2012، ما فهمیدیم که یک ارزیابی کننده کیفیت 14.50 دلار در ساعت درآمد دارد. این بدان معناست که این «افزایش» اخیر برای ارزیاب‌های امروزی صرفاً آنها را به همان سطح دستمزدی که برخی از ارزیاب‌ها بیش از یک دهه پیش دریافت می‌کردند، بازگرداند.

با این حال، گوگل این کارگران را از دسترسی به «حداقل استاندارد» حقوق و مزایای خود شرکت برای «کارگران نیروی کار طولانی مدت» محروم کرده است.

@AlphabetWorkers

توئیت اتحادیه کارگران الفبا درباره این اعتراض. در یک تاپیک توییتراتحادیه کارگران الفبا با اشاره به اینکه آنها “مسئول آموزش، آزمایش و ارزیابی الگوریتم های جستجو هستند”، پرونده خود را برای ارزیابی کنندگان مطرح کرد. کار آن‌ها باعث می‌شود گوگل میلیاردها دلار درآمد داشته باشد در حالی که آن‌ها سکه‌های پولی دریافت می‌کنند.»

چرا ما اهمیت می دهیم. گوگل گفته است که از تعداد زیادی استفاده می کند 16000 ارزیاب ها – و حدود 5000 نفر در ایالات متحده مستقر هستند. به عنوان یک گروه، رتبه دهندگان انسانی گوگل با شناسایی نتایج بالقوه مضر، هرزنامه ها، اطلاعات قدیمی و سایر عناصری که به آنچه اکنون شناخته شده است کمک می کند تا از مفید بودن، کیفیت و مرتبط بودن نتایج جستجو اطمینان حاصل کند. به عنوان EEAT.

میشل کورتیس، یکی از ارزیابی‌کنندگان کیفیت گوگل، گفت: «ما کم‌درآمدترین کارگران گوگل هستیم. ناظر بازار در یک مصاحبه اما ما نقشی حیاتی در منبع درآمد رو به رشد آن ایفا می کنیم.

با این حال، این اخراج ها به دنبال یک دوره دو ساله استخدام گسترده بود، زیرا تعداد کارمندان گوگل از 119000 کارمند در سال 2019 به 150000 نفر در پایان سال 2021 رسید. تا سپتامبر 2022، آلفابت 187000 کارمند داشت.

آنها می خواستند رغوان با کارگران دیدار و مذاکره کند. با این حال، به گفته KPIX، یک کانال خبری منطقه خلیج متعلق به CBS، این گروه توسط نیروهای امنیتی متوقف شد.

ارزیاب‌ها یک سرویس نامرئی به Google ارائه می‌کنند و کیفیت جستجوی Google و تبلیغات Google را رتبه‌بندی می‌کنند، محصولاتی که میلیاردها دلار برای شرکت درآمد دارند.

ده‌ها نفر از ارزیاب‌های گوگل که به دنبال افزایش حقوق و دسترسی به مزایا بودند، دیروز در Googleplex در Mountain View گرد هم آمدند تا به «دستمزدهای فقر» پایان دهند.

تصویر بزرگتر این اعتراض اندکی پس از آن صورت می گیرد که آلفابت، شرکت مادر گوگل، 12000 اخراج را اعلام کرد که بر کارمندان و پیمانکاران تأثیر گذاشته است.

این گروه خاطرنشان کرد که رتبه‌دهندگان گوگل نمی‌توانند مزایایی مانند بیمه درمانی، مرخصی استعلاجی با حقوق یا مرخصی والدین دریافت کنند.

تو عمیق تر کارگران قراردادی «ارایه‌گذار» گوگل در مقر مانتین ویو تجمع کردند و خواستار دستمزد بالاتر شدند توسط کلسی ثورود.
منبع: https://searchengineland.com/googles-search-quality-raters-protest-for-higher-pay-392597