سقف دال بتنی اجرای قالب فلزی قالب سقف دال داربست مثلثی

با این وجود، این قالب‌ها برای مقاطع بزرگ و استفاده‌های مجدد کاملا مناسب هستند. نوع دیگر از روش‌های قالب‌بندی با استفاده از چوب، قالب بندی با استفاده از تخته سه لا است. قالب تخته سه لا، دارای خواصی مشابه با قالب چوبی از جمله استحکام، دوام و سبک بودن است.

سقف دال بتنی اجرای قالب فلزی قالب سقف دال داربست مثلثی

ماده‌ای که قالب بتن را تشکیل می‌دهد باید به اندازه‌ای مقاوم باشد که نیروهای مختلفی که ممکن است به آن وارد شود کارخانه قالب بتن را تحمل کند. برای اتصال قالب‌های بتن استفاده شده و هر چه ضخامت آن بیشتر باشد؛ اتصال بین قالب‌های بتنی نیز محکم‌تر می‌شود. دستگاهی است که برای آویختن بار قالب از فولاد سازه‌ای، بتن پیش ساخته یا سایر اجزا استفاده می‌شود.

  • این حالت معمولا برای قالب بندی سقف طبقه اول که پی نواری دارد، پیش می‌آید.
  • در شرایط هوای سرد، هیدراسیون در بتن به کندی صورت می گیرد و در دمای صفر درجه نیز این فرآیند به کلی متوقف می شود.
  • بهاياوليه اين قالبها نسبتاً زياد است ولي عمر زياد آنها اين مسئله را توجيه مي‌نمايد.قالبهاي فولادي به دليل مقاوم بودن و امكان استفاده از اتصالات خاص مي‌توانند بهسهولت و با سرعت زياد باز و بسته شوند.
  • به این صورت که ابتدا قالبی از جنس پلاستیک، فلز، تخته سه لایی و یا ترکیبی از چوب و پلاستیک ساخته شده و از بعد از چینش، آرماتور‌بندی و بتن ‌ریزی تکمیل می‌شود.

تفاوت اصلی در این است که آلومینیوم، چگالی کمتری نسبت به فولاد دارد و این، باعث سبک‌تر شدن قالب می‌شود. البته آلومینیوم استحکام کمتری نسبت به فولاد دارد و این موضوع، باید قبل از استفاده از آن در نظر گرفته شود. در صورت جذب نامنظم آب بتن توسط قالب، بر سطح بتن رنگ غیر یکنواخت پدید می‌آید. به طور کلی، زمانی که بتن استحکام کافی را به دست آورد، قالب‌ها برداشته می‌شوند.

در اوایل دهه 1910 میلادی (اواخر دهه 1280 شمسی)، ادیسون ساخت نمونه اولیه از خانه‌های بتنی یکپارچه را با ریختن ملات در یک قالب مخصوص، با موفقیت به اتمام رساند. اگرچه، به دلیل استفاده از 2300 قطعه برای ساخت این قالب و فرآیند پیچیده سرهم کردن آن، تنها چند خانه به این روش ساخته شد. ادیسون به دنبال یک فرآیند ساده و قابل تکرار ساخت و ساز به منظور تولید انبوه خانه‌های بتنی و در نتیجه فروش بیشتر بتن بود. در نهایت این ایده با شکست مواجه شد اما عدم موفقیت آن ارتباطی به انتخاب مصالح مناسب نداشت و در واقع از درک نادرست ادیسون از سیستم‌های ساخت و ساز نشات می‌گرفت. قابلیت خوبی که این قالب‌های بتنی دارند، این است که می‌توانند با توجه به نیاز مشتری در ابعاد مختلف تولید شوند و این موضوع دست معماران را برای انتخاب باز می‌گذارد. در واقع این قالب بتن است که شکل نهایی و مکانی که می‌توان از آن استفاده کرد را مشخص می‌کند.

قالب بتن، یک سازه موقتی در صنعت ساخت و ساز است که به منظور شکل دادن به ساختمان مورد نظر، استفاده می‌شود. هنگام بتن ریزی، وقتی بتن در حالت مایع قرار دارد، درون قالب ریخته می‌شود و بنابر خاصیت مایعات که در هر ظرفی ریخته‌ شوند، شکل آن را به خود می‌گیرند، به شکلی که مد نظر مهندسان است، در می‌آید. منیزیوم نیز جز فلزات مورد استفاده برای ساخت قالب بتن محسوب می‌شود. فلز منیزیوم به طور غیرمستقیم و به شکل اکسید منیزیم در ساخت قالب بتن به کار می‌رود.

محصولات برقی آهن سازه

این امر باعث گردیده تا کارشناسان و مهندسی فعال در عرصه بتن کشور با در اختیار داشتن تیم کارآمد در کنار خود راه سخت اجرای پروژه عمرانی را با اطمینانی بیشتر و با کیفیت تر بردارند. شرکت کلینیک بتن ایران یکی از بزرگترین شرکت های پیش رو در عرصه تولید و ارائه انواع افزودنی های بتن و مواد شیمیایی ساختمان به خصوص فوق روان کننده های پلی کربوکسیلاتی و انواع ژل میکروسیلیس در کشور می باشد. شرکت کلینیک بتن ایران همواره یکی از شرکت های تاثیر گذار در عرصه تولید جدید ترین محصولات کاربردی در صنعت بتن به شمار آمده و می آید. شرکت کلینیک بتن ایران که دپارتمان مرکزی آن در کشور ایران می باشد در استان های مختلف نمایندگی عرضه محصولات دارد. این شرکت طیف زیادی از محصولات شیمیایی ساختمان را در سبد تولیدی خود منطبق با آخرین استاندارد های جهانی دارد .

قالب بندی سقف

سقف کامپوزیت یکی از روش‌های اجرای قالب بندی سقف با استفاده از ترکیب بتن و فولاد است. قالب‌های بتن ریزی تیرها از دو جزء قالب کف (پانل کف پوتر) و قالب کناری (پانل آویز پوتر) تشکیل می‌شود. در قالب بندی تیرها ابتدا باید عملیات داربست بندی در زیر تیرها انجام شود. در نهایت باید پانل کف پوتر در زیر تیرها تعبیه شده و سپس آویزها با نبشی پانچ به پانل کف پوتر متصل گردد.

اجزا تشکیل دهنده قالب بتن چه هستند؟

در این نوع سقف ‌سازی قالب سقف بتنی روی سقف چیده می‌شود و در انتهای کار برداشته می‌شود. یکی از دلایل علاقه افراد به این نوع سقف، امکان استفاده مجدد از آن است. ۲- قابلیت استفاده از آن در مناطق سردسیر و با شرایط جوی و آب و هوایی سرد و خشک زیرا قالب های پلاستیکی از نفوذ و انتقال سرما به سازه های بتنی جلوگیری می کنند و مانع از سردی و یخ زدگی بتن ها می شوند. درصورتي كه قطعه و يا سازه از اهميت خاصيبرخوردار باشد، مي‌توان با تهيه نمونه‌هايآگاهي و شكستن آنها در زمان مورد نظر، مقاومت فشاري بتن داخل قالب را به صورت تقريبي به دست آورد.

با توجه به ارتفاع سقف از دو نوع پایه‌ اطمینان برای زیرسازی استفاده می‌شود. در تصویر قبلی از مغزه پیچی جهت تنظیم ارتفاع پایه جک استفاده شده است که برای تکیه‌گاه کناری سقف در لبه مناسب نیست. بعد از آن تیرچه توسط نیروی انسانی تقسیم شده و در جای مورد نطر خود دقیق قرار داده می شود. کرکره برقی بعنوان درب ورودی و درب دوم پارکینگ و مغازه و موارد دیگر بسیار کارآمد می باشد. وزن قالب های صد در پنجاهی به صورت معمولی ۱۹.۶ کیلوگرم ولی سوراخ دار ها که در جدول بالا با حرف p مشخص شده است ۲۰ کیلوگرم می باشد . بله ، ازطریق باربری ، اتوبوسرانی ، تیپاکس و سایر موارد انتقال کالا بسته به میزان خرید ارسال میشود .