شیر گیوتینی چیست ؟ جهان فولاد سبزچی | kasrasaran

پیرو همین امر اغلب از این مدل از شیرها در ابتدای مخلوط کننده‌ها استفاده می‌شود. شیر گیوتینی از بدنه و دیسک، سیت، سیت رینگ، استم، عملگر، پکینگ، اورینگ و مهره تشکیل‌شده است و با توجه به فشار کاری و درجه حرارت و نوع سیال جنس این اجزا متفاوت است. مکانیزم عملکرد در شیر چاقویی به صورتی میباشد که یک تیغه فلزی بصورت کاملآ عمودی دقیقآ مشابه گیوتین روی سیال فشار وارد میکند. این نوع شیر بصورت تدریجی باز و بست میشوند و مانند شیر دروازه ای برای سرویس های قطع و وصل مورد استفاده قرار میگیرند. تیغه یا دیسک شیر چاقویی بصورت نیمه باز دچار آسیب دیدگی خواهد شد و به همین جهت از آنها در صنایع برای سرویس های تنظیم و کنترل جزیان استفاده نمیشود. شیر گیوتینی استیل در دو مدل دستی و پنوماتیک تولید می شود که در عملگر پنوماتیک بدنه و قطعات داخل عملگر همه از جنس استیل و با اورینگ های مقاوم به سایش و خوردگی استفاده می شود.

  • این نوع شیرها برای سرویسهای باز و بسته کردن و تنطیم و ایجاد جریان  نیز بکار می‌روند.
  • افزایش نرخ تورم در بریتانیا باعث شد دولت این کشور برای مهار آن از دسامبر ۲۰۲۱ میلادی ۱۴ بار نرخ پایه بهره بانکی را افزایش دهد؛ هم اکنون این نرخ ۵/۲۵ درصد است که بالاترین نرخ در ۱۵ سال اخیر است.
  • شیرآلات فولادی امروزه در صنعت لوله کشی یا همان پایپینگ، یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین نوع شیر هاست.

شیر گیوتینی چیست ؟ جهان فولاد سبزچی | kasrasaran

اين شيرها به طور ايده‌آل جهت كار با جريانهاي لجني و سيالاتي كه مقادير زيادي جامد حل شده دارند، استفاده مي‌گردد. به خاطر اينكه مكانيسم كاركرد اين شيرها بطور كلي مستقل از سيال درون آن است. اين شيرها در جاييكه خوردگي مطرح مي‌شود و يا تماس با سيال مشكلاتي براي سيستم بوجود مي‌آورد، استفاده مي‌گردد. اين نوع شيرها براي سرويسهاي باز و بسته كردن و تنطيم و ايجاد جريان نيز بكار مي‌روند.

شیر توپی (Ball valve)

برای باز و بسته کردن این شیر می توان از حالت های دستی و اتوماتیک مانند پنوماتیکی استفاده کرد. مهره ماسوره اين نوع شيرها يكي از مزيتهاي مهم آن است بطوريكه به راحتي قابل تعويض است بدون آنكه شير از خط جدا شود. • از آنجایی که جهت جریان سیال در داخل شیر تغییر می‌کند، حداقل میزان مقاومت جریان این شیر هم معمولاً بالاتر از انواع دیگر شیرآلات است.

فروش انواع شیر گیوتینی

سیالاتی که دارای چسبندگی بالا هستند, اغلب به‌شدت خاصیت خورندگی دارند و همین امر می‌تواند باعث شود که شیرآلات خیلی زود و در اثر تماس با این سیالات, نگاهی به این بچه ها بیندازید خورده و فرسوده شوند. درحالی‌که به دلیل ساختار شیر گیوتینی، این شیر مشکلی با کار با این نوع سیالات ندارد. شیرهای گیوتینی به شیرهایی گفته می شود که دارای یک تیغه عمودی در وسط شیر می باشند و به صورت تدریجی باز یا بسته می شوند.

این مدل از شیر با نیروی باد فشرده باعث حرکت دیسک در جهت عمودی به صورت خطی می شود. بنابراین شیر پنوماتیک تحت تاثیر نیروی باد مسیر مایعات یا سیالات را باز و یا مسدود می کند. شامل انواع کنترل ولو، شیر یکطرفه یا چک ولو، شیر بشقابی، شیر کشویی، شیر سماوری، شیر توپی و شیر پروانه ای میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ها و مشاوره فنی با کارشناسان فنی و فروش ما در تماس باشید. • در طول فرآیند باز و بسته شدن، فرسایش بین فلپ شیر و سطح آب‌بندی بدنه شیر کمتر از مقداری است که در شیر کشویی وجود دارد. • ارتفاع دهانه معمولاً ۱/۴ محل عبور نشیمنگاه شیر است، بنابراین بسیار کوچکتر از شیر کشویی است.

شیر گیوتینی چیست ؟