طراحی داخلی اداری – شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی مهران طاهری

در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است. برای این کار نقاطی از منزل را که در طول روز بهترین نور طبیعی را دارند در نظر بگیرید. به عبارت دیگر اگر بیش از حد از وسایل مشابه در یک فضا استفاده کنید ، آن محیط را از نظر بصری شلوغ می کنید و نه تنها این کار جذاب نیست ، بلکه چشم را آزار می دهد. ویترین وسایل تزئینی و نوع مبلمان به خصوص در فضاهای کوچک نیز از دیگر نقاط کانونی می باشند که در ابتدای ورود بسیار چشم نواز خواهند بود.

برای مدرنیزه کردن سرویس های بهداشتی از رنگ هایی که به انسان آرامش میدهد مانند آبی روشن، یاسی و سبز سدری شرکت ساختمانی و طراحی داخلی ملایم مناسب است. کابینت ها صاف و ساده بدون ابزار با دستگیره های مخفی هستند. در دکوراسیون سبک مدرن کمتر از لوستر استفاده میشود و بیشتر محیط را با دستگاه های مدرن روشن میکنند که ظاهر مخفی دارند و یا در موارد خاص از لوستر ها با ظاهری خاص و ساده استفاده میکنند. با قفسه و کتابخانه های تو کار هم میتوان فضاهای مخفی برای وسایل ضروری کوچک داشت که در نهایت خانه ای منظم و مرتب داشته باشیم.

برای برقراری این تعادل در فضا می توانید در سمت دیگر یک میز عسلی قرار دهید و روی آن یک گلدان گل قرار دهید. در اتاقی که در آن رنگ های مختلف به کار رفته، یک فرش با رنگ خنثی پهن کنید. فرض کنید که می خواهید در هال و پذیرایی بزرگ خانه خود چندین وسیله مختلف مانند میز ناهارخوری ، مبلمان ، کتابخانه و حتی پشتی های سنتی را قرار دهید. اگر اندازه میز ناهارخوری شما کوچک است به فکر خرید میزی گرد باشید. مقیاس و تناسب: مقیاس به معنی اندازه اجسام با یکدیگر است و تناسب اندازه نسبی و ارتباط اجسامی است که در کنار یک دیگر قرار می گیرند. از اجسام ، اشکال ، رنگ ها و طرح های متفاوت با متریالهای متعدد تشکیل شده است. استفاده از هنر قلاب بافی، کنار هم آوردن رنگ های صورتی و سفید، چیدن گل های صورتی در دکوراسیون و ایجاد فضایی با احساس ملایمت و ظرافت از ویژگی های این سبک دکوراسیون است. در قسمت نهار خوری میتوانید میزهای بزرگ شیشه ای با صندلی های ساده و زیبا انتخاب کنید. میتوانید از کوسن ها با طرح و رنگ های خاص یا تابلو ها روی دیوار تاکیدی استفاده کنید.

بنابراین بهتر است که از همان ابتدا توقعات خود را مشخص کنید. آنچه که در طراحی داخلی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند ، توجه به نقطه کانونی در یک فضای مشخص است. در حالت کلی نقطه کانونی در یک فضای مشخص مثل اتاق نشیمن ، پذیرایی و… فرش هایی که در دکوراسیون سبک مدرن استفاده میشود تک رنگ هستند و پرزهای کوتاه دارند. انتخاب کاغذ دیواری با طرح ها و رنگ های نزدیک به هم در کنار مبلمان و فرش هایی با رنگ های شبیه به طرح و رنگ کاغذ دیواری ، زیبایی چندانی ندارد. البته بحث دکوراسیون داخلی هتل ها با توجه به موقعیت جغرافیایی آن ها در شهر های مختلف می تواند متفاوت باشد، مثلا در نزدیکی شهر ها و اماکن تاریخی مختلف بهتر است که دکوراسیون و فضای داخلی هتل ها به صورت سنتی و کلاسیک طراحی شود. سعی کنید در هنگام نشستن و استراحت کردن به جای نشستن در یک گوشه تاریک، نزدیکترین مکان به پنجره را انتخاب کنید.

نورپردازی تاثیری دراماتیک روی تعادل و محیط یک فضای داخلی دارد؛ بسته به هدفی که آن محیط برایش ساخته شده است ، از استراتژی های مختلفی استفاده می شود. در قسمت هایی که نور طبیعی کافی وجود ندارد انجام نورپردازی های کافی نقش تکمیل کننده را بازی می کند. این موضوع در طراحی دکوراسیون داخلی نیز صدق می کند. در حقیقت هیچ چیز به اندازه ریتم طبیعت استرس و اضطراب را از خانه دور نمیکند. یکی دیگر از نکات مهم در طراحی داخلی مغازه، قرار دادن کالاها به نحو های مختلف است. مبلمان یکی از مهمترین جنبه های طراحی داخلی فضای اداری است. تابلو های با ابعاد بزرگ که فضا را مرتب تر نشان میدهند انتخاب های بهتری برای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن میباشند.

فضای نا منظم و شلوغ باعث استرس در زندگی افرد میشود. مثلا فرض کنید که اتاق پذیرایی با مبلمان مستطیل شکل و سایر اکسسوری ها با شکل هندسی منظم و گوشه دار پوشانده شده است. در کنار این اکسسوری اگر رومیزی هم با گل های ریز صورتی رنگ گلدوزی شده باشد ، هماهنگی زیبایی در رنگ ها برقرار می شود. طراحی منزل مسکونی برخلاف ساختمان های شهری بسیار خلاقانه و مبتکرانه است. در دیگر زمینه های طراحی مانند، طراحی داخلی مسکونی یا روف گاردن طراح فقط می بایست سلیقه و خواست کارفرما را پیاده سازی نماید، ولی در طراحی داخلی اداری فاکتورهای اکثری باید در نظر گرفته شود که همین مورد قضیه سبب پیچیدگی بخش اعظم عمل می شود. این مساله مخصوصا در سبک های جدید آشپزخانه های بدون دیوار و پیشخوان که مدل جزیره معروف می باشند، از اهمیت بالایی برخوردار شده اند. کاشی های بین کابینت را هم از بین رنگ های خنثی انتخاب کنید تا اصل سادگی را در دکوراسیون آشپزخانه مدرن رعایت نمایید. از بررسی اینکه چه رنگی در اتاق های مختلف و چه آلترناتیوهای روشنایی در… بهترین راه برای اینکه در منزل خودتان احساس یک زندانی را نداشته باشید این است که در فضای دکوراسیون داخلی از پنجرهها نهایت استفاده را ببرید.

صندلیهایی برای نشستن ارباب رجوع و برگشت هم می بایست در لحاظ گرفته و در محل قرار داده طراحی داخلی دکان اداری شود. در همین صورت مشتری به راحتی می تواند از فضای دکان به کار گیری کرده و از نظم و هماهنگی آن لذت ببرد. پس باید در دکوراسیون دکان ابزار فروشی کلیه جوانب ممکن را دکوراسیون داخلی دکان بدلیجات در نظر بگیرید. می توانید در طراحی داخلی خانه خودتان از رنگ های دلخواه خود استفاده کنید ولی سعی کنید که از رنگ های روشن استفاده کنید چرا که رنگ های روشنی نشاط وپویایی محیط داخلی خانه را بیشتر نمایان می کند و موجب می شود فضای خانه شما نیز بزرگتر دیده شود. با چراغ های روشنایی در بالای میز و تعدادی گل و گیاه میتوانید این فضا را تزئین کنید. در دکوراسیون و دیوارها از رنگ های ملایم و خنثی استفاده کنید. در طراحی داخلی گچ کاری و نقش هایی که در سبک های قدیمی تر استفاده میکردند را نداشته باشم تا سادگی فضای خانه حفظ شود. پس اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب سبک هست. قاب آینه های بزرگتر را خودتان انتخاب کنید و آن را مانند آینه اتاق کودک یا حمام طراحی کنید.

در صورتی که بخواهید در این مرحله به فکر جزئیات و فنی باشید ذهن شما به اصطلاح قفل میشود . در ابتدا برای معرفی دوره فوقالعاده آموزش طراحی دکوراسیون داخلی 0 تا 100 که تحت نظر بهترین اساتید در مجتمع فنی تهران برگذار میشود به توضیح معنی دکوراسیون داخلی بپردازیم، در واقع دکوراسیون داخلی به معنای « هماهنگ سازی عناصری چون رنگ ها، مصالح، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه » است. این کار باعث می شود فضای مربوطه شخصی سازی شده و از کلی گرایی اجتناب شود. با تاکید بر روی این نقطه کانونی ، جذاب سازی و زیبایی آن می توان یک طراحی مناسب ارائه داد. هم استفاده کنید. شما میتوانید پشتیها را هم بر روی تخت چوبی قرار بدهید. گل و گلدان را در حیاط منزل بچینید تا هم از نور طبیعی خورشید بهره بگیرند و شاداب و سرحال شوند و هم شما به این بهانه به حیاط بروید و کمی آفتاب بگیرید. همچنین می تواند در قسمت انتهایی هال و پذیرایی یک فضای کوچک و دنج برای کتابخانه شخصی خود بچینید. همچنین ممکن است از کافهها، خانههای تاریخی، زندگی سازگار با محیط زیست باشند.

همچنین می توانید یک آینه دایره شکل بزرگ را روی کنسول و در گوشه دیگری از پذیرایی استفاده کنید. همانطور که پیشتر اشاره گردید، همهچیز در این سبک به طبیعی بودن نزدیک است؛ و هدف از این نوع چیدمان بهکارگیری المانهای دیزاین داخلی به شیوهای طبیعتگرایانه است. این سبک، روشهای ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبهفلسفی را بیان میکند. استفاده از پشتی های سنتی در کنار میز و رومیزی های سنتی این فضا را تکمیل می کند. در آشپزخانه های سبک مدرن از رنگ های براق و دکوری های درخشنده استفاده میکنند. فضای کوچک خانه، اتاق های خواب، اندازه ی آشپزخانه و اتاق های نشیمن و پذیرایی هر کدام دکوراسیون مخصوص به خود را می طلبند که با توجه به اندازه و ابعاد خانه می توانند بسیار متنوع و زیبا باشند. یک راه دیگر نیز، بکار بردن سنگ طبیعی در دیوارههای آشپزخانه است. یک کارمند تمام تایم کاری خود را باید روی صندلی بنشیند؛ پس باید صندلی بسیار راحت در اختیار داشته باشد تا وضعیت بدنی مناسبی داشته باشد.

در دورۀ رنسانس در سقف نگار ه ها، دیوارنگاره ها، و برجسته کاری های پیچیدۀ کاخ ها و ویلاها تزیینات بسیار زیبا و ظریفی به کار می رفت. اگر به دنبال این هستید که برای دکوراسیون داخلی چه رشته ای باید خواند، لازم است بدانید که شرایط تحصیلی برای پذیرش در این رشته متفاوت است. جنگل انبوهی از درختان مختلف ، رنگ ها و برگ های متفاوت است. با یکدیگر متفاوت است و دکور منزل نیازمند آگاهی و دانش کافی برای دکوراسیون هر قسمت از منزل است، تیم طراحان داخلی پین ورک آماده ارائه هرگونه خدمت در حوزه دکوراسیون داخلی منزل به شما عزیزان است. نور در محیط اداری دلیل دیگری است که باید در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار بگیرد. در دکوراسیون خانه برای قرار دادن وسایلتان گوشه ای از اتاق را انتخاب نمایید و وسایل خانه را به طوری که پراکنده نباشد قرار بدهید زیرا که پراکنده بودن وسایل در دکوراسیون کاری اشتباه است. می نماید طرح های پیشنهادی در قالب طرح سه بعدی و دو بعدی و.. بالانس متقارن معمولاً در طراحی های سنتی به چشم می خورند. از ایجاد لایهها و حس دنجی فضا گرفته تا بافتهای چشم…