مراحل دفاع مالیاتی و نحوه پیشگیری آن تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی | تکس مپ

به نوشتاری گفته می‌ شود که از طرف صاحب دعوا ( چه دعاوی حقوقی چه دعاوی کیفری ) به مقام قضایی تقدیم می شود. و) از عامیانه نویسی پرهیز کنید و سعی نمایید لایحه شما شکل و شمایل حقوقی و رسمی داشته باشد. پس از تکمیل فرم ایمیل راهنمای نحوه ورود به وبینار برای شما ارسال می گردد. موفقيت در لایحه نویسی بستگي به اين دارد که تا چه حد از قبل خود را آماده کنيد. حتی موفق‌ترین حسابداران هم در ابتدای کارشان با آموزش و تمرین شروع کردند و موفق ‌شدند.

۲) دفاعیه مالیاتی اشخاص حقوقی

مسئول رسیدگی، پرونده مالیاتی را جهت بررسی های بعدی به هیات حل اختلاف مالیاتی ارسال می‌نماید. صاحبان کسب و کاری که مالیات پرداخت می‌کنند، قطعا این موضوع را باید بدانند که در صورت اعتراض به محاسبه درآمد مشمول مالیات با طرح اعتراض، پرونده را جهت رسیدگی به هیات‌هایی ارجاع کنند که قانون مالیات‌های مستقیم تحت عنوان ” هیات‌های حل اختلاف مالیاتی ” نامیده است. در اولین مرحله، مودی باید گزارش رسیدگی را به صورت کاملا دقیق بررسی نماید. سپس، وی موظف است تا برگه گزارش استعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی را با بخشنامه ­های قانون مالیات مستقیم مربوطه، رای صادر شده توسط شورای عالی مالیاتی و دیوان عدالت اداری کشور مقایسه کند.

به هنگام نوشتن دفاعیه مالیاتی باید دقت نمایید که موضوع طرح اعتراض به صورت دقیق و واضح شرح داده شود تا در نهایت بتوانید به بهترین نتایج و حق و حقوق قانونی خود دست پیدا کنید. به منظور تنظیم دفاعیه مالیاتی ضمن رعایت اختصار در نوشتار، باید دستورالعمل ­های نگارش زبان فارسی مورد توجه ویژه قرار بگیرد تا از نوشتن مطالب تکراری و بیهوده پرهیز شود. باسلام برگ تشخيص ماليات حقوق 95 ابلاغ شده وباتوجه به اينكه حقوق پرسنل كف قانون كارومعاف مالياتي ميباشد وليستهاي ماليات حقوق هرماهه ارسال ميشده آيا ماليات باز هم تعلق ميگيرد وچگونه به ماليات متعلق وجريمه ها اعتراض نمايم.لطفا در مورد متن نامه اعتراض راهنمايي نماييد. در مراجعه بعدی در صورت عدم حضور مجدد اشخاص فوق این امر ذیل اوراق گواهی شده و نسخه اول به اداره امور مالیاتی، عودت می‌گردد. اوراقی که بدین ترتیب الصاق می‌شوند از تاریخ الصاق، ابلاغ شده محسوب می‌شوند. اولین اقدام دریافت برگ تشخیص صادره از سوی سازمان مالیاتی و مطالعه دقیق موارد آن است.

  • لایحه مورد نیاز شما در کوتاهترین زمان ممکن به شما ارائه خواهد شد.
  • به عنوان مثال، اگر صلاحیت رسیدگی به طرح شکایت مودیان مالیاتی مطابق قانون بر عهده ممیزین مالیاتی است، شخص مودی و یا وکیل مالیاتی وی نیز برای تنظیم دفاعیه باید حد و حدود ممیز مالیاتی را رعایت کنند.
  • مؤدیان مقیم ایران که در خارج از ایران مشغول کسب و کار اقتصادی هستند.
  • در مرحله دوم به منظور تهیه لایحه دفاعیه مالیاتی بایستی آگاهی و اشراف کافی و لازم به قوانین و مقررات مربوطه به طور خاص قانون مالیاتهای مستقیم وجود داشته باشد.
  • یک حسابدار مالی که از توانایی بالایی برخوردار باشد و تمامی دفاتر حسابرسی، اظهارنامه ها و گزارش های مالی که زیر نظر مشاوره حقوقی انجام میشود بهترین گزینه برای دفاع مالیاتی است.
مراحل دفاع مالیاتی و نحوه پیشگیری آن تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی | تکس مپ

اگر مؤدی در قید حیات نباشد، ورثه مؤدی به عنوان قائم مقام مورث خود باید برای تنظیم دفاعیه مالیاتی اقدام کنند. اگر مؤدی در قید حیات باشد و وکالتی هم مبنی بر انجام کارهای مالیاتی به کسی نداده باشد، خودش موظف به تنظیم دفاع مالیاتی برای ارائه به مراجع رسیدگی است. در این زمان است که مؤیان برای رعایت حقوق و ایجاد اعتماد، حق دفاع و اعتراض به مالیات وضع شده را دارند. مؤدی نه تنها حق اعتراض به مبلغ مالیات را دارد، حتی می تواند نسبت به نحوه محاسبه مالیات نیز اعتراض داشته باشد.

چقدر به این دوره مطمئن هستیم؟

ب) بعد از آنکه گزارش رسیدگی را به دقت مطالعه فرمودید، باید اظهارنامه ( های ) ارسالی خود را ( در صورت ارسال ) مطالعه کرده تا ببینید اظهار شما به چه نحوی بوده است. مؤدی نیز پس از تحویل فرم اعتراض رسمی به حوزه مالیاتی خود، در زمانی مقرر شده توسط حوزه مالیاتی نسبت به دلایل و مستندات خود به دفاع از اعتراض انجام گرفته می پردازد. چنانچه رای هیات بدوی به مودی ابلغ و مودی به آن معترض ولی در فرصت ۲۰روزه به آن اعتراض ننمود و فرصت طرح پرونده در هیات تجدید نظر را از دست داد چه کتد؟ مودی امکان اعتراض به دیوان عدالت اداری حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ قطعیت رای را دارد. از هزینه های استهلاک قالب به علت عدم ارائه مستندات غیر قابل قبول اعلام گردیده اند، در حالی که صورت ریز دارایی ثابت شرکت به همراه محاسبات استهلاک طبق ماده ۱۴۹٫ق.م.م موجود و قابل ارائه می باشد. از لوایح و دعاوی مالیاتی نیز در ثبت دفاع مالیاتی خود بهره مند شوید.

نحوه اعتراض به برگ تشخیص مالیات قطعی شده و روش های پیگیر ی آن