چگونه تجربه مولد جستجوی Google با ChatGPT، Bard، Bing Chat مقایسه می شود

و همانطور که همه ما آموخته‌ایم، راه‌حل‌های هوش مصنوعی مولد اشتباه می‌کنند – گاهی اوقات اشتباه.

اگرچه ویکی پدیا به عنوان منبع نشان داده شده است، اما این صفحه اطلاعات صحیحی را در مورد شکست دونالد ترامپ در انتخابات 2020 به جو بایدن نشان می دهد.

تصمیم گرفتم “رسما” آن را با استفاده از همان 30 پرس و جو از مطالعه کوچک ماه مارس خود در مورد مقایسه راه حل های برتر هوش مصنوعی مولد آزمایش کنم. این پرس‌و‌جوها به گونه‌ای طراحی شده بودند که محدودیت‌های هر پلتفرم را افزایش دهند.

به طور کلی، به نظر من این تجربه بسیار خوب است. من نتایج SGE را کمی بیشتر از آنچه می خواهم دریافت می کنم. (اگرچه ممکن است افراد دیگر تعادلی متفاوت از آنچه من به دنبالش هستم بخواهند.)

گوگل مکرراً در مورد استفاده از هوش مصنوعی مولد احتیاط نشان می دهد، از جمله در مورد سؤالاتی که به آنها پاسخ نمی دهد و مواردی که پاسخ داده است اما در بالا یک سلب مسئولیت را درج کرده است.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


برداشت های سریع از مطالعه کوچک

به خاطر داشته باشید که من 30 پرس و جو را امتحان کردم، نه صدها. به همین دلیل، این نمونه از نظر آماری معنادار نیست. با آن به عنوان یک نگاه اولیه رفتار کنید.

در بسیاری از موارد، SGE از ارائه پاسخ خودداری می کند. این به طور کلی با موارد زیر اتفاق می افتد:

می توانید نمونه ای از شکل ظاهری آن را در زیر مشاهده کنید:

SGE - شوخی در مورد زنان

جالب اینجاست که Google SGE را در انواع دیگر نتایج جستجو، مانند جستجوی محلی، گنجانده است:

تصویر 137

از 16 سؤالی که SGE به آنها پاسخ داد، ارزیابی من از دقت آن به شرح زیر است:

SGE همیشه یک سلب مسئولیت در بالای نتایج ارائه می دهد: «هوش مصنوعی مولد آزمایشی است. کیفیت اطلاعات ممکن است متفاوت باشد.”

در برخی از پرس و جوها، Google مایل است پاسخ SGE را ارائه دهد، اما از شما می خواهد که ابتدا تأیید کنید که آن را می خواهید.

یک نمای کلی مبتنی بر هوش مصنوعی دریافت کنید؟

در حالی که اطلاعات ارائه شده صحیح است، ابهام زدایی وجود ندارد. به همین دلیل، آن را به عنوان کامل نشده علامت گذاری کردم.

کیفیت پاسخ بسیار متفاوت بود. بارزترین مثال، پرسش درباره دونالد ترامپ بود. در اینجا پاسخی که من به آن سؤال دریافت کردم است:

SGE - رئیس جمهور دونالد ترامپ دو بار

در حالی که Google، Bing و ChatGPT OpenAI از روش‌های مختلفی برای محدود کردن تعداد دفعات وقوع این اشتباهات استفاده می‌کنند، رفع آن ساده نیست.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


منبع: https://searchengineland.com/google-search-generative-experience-chatgpt-bard-bing-427683

علاوه بر این، من بررسی کردم که SGE چند وقت یکبار اطلاعاتی را که به نظر من برای پرس و جو بسیار مهم است، حذف می کند. نمونه ای از این با پرس و جو است [what is a jaguar] همانطور که در این اسکرین شات نشان داده شده است:

SGE - جگوار چیست

گوگل در رویداد Google I/O در تاریخ 10 می، تجربه تولید کننده جستجو (SGE) خود را اعلام کرد.

SGE به تمام سوالات باقی مانده پاسخ داد. این ها بودند:

به نظر می رسد که گوگل فیلترها را در دو مرحله مختلف در فرآیند پیاده سازی می کند. جستارهای جوک مربوط به مردان و زنان تا زمانی که SGE به آن فکر نکند فیلتر نمی شوند، اما جوک درباره یهودیان در مراحل اولیه فیلتر شد.

در تمام این موارد، نتایج شبیه به نتایج جستجوی سنتی بود. هیچ راهی برای دسترسی به نسخه SGE از نتایج ارائه نشده است.

یک نفر باید مشکل را شناسایی کند و تصمیم بگیرد که چه راه حلی دارد. من تخمین می زنم که تعداد این نوع مشکلات که باید مورد توجه قرار گیرند واقعاً بسیار زیاد است و شناسایی همه آنها بسیار دشوار (اگر نه غیرممکن) خواهد بود.

SGE برداشت گوگل از ترکیب هوش مصنوعی مولد در تجربه جستجو است. تجربه کاربری (UX) کمی با تجربه بینگ چت متفاوت است. در اینجا یک نمونه از صفحه نمایش است:

گوگل SGE

به طور کلی، من فکر می کنم تجربه کاربری خوب است.

در مورد سوال در مورد آدولف هیتلر، این سوال برای اعتراض طراحی شده بود، و خوب است که گوگل آن را فیلتر کرد. ممکن است این نوع پرس و جو در آینده پاسخی دست ساز دریافت کند.

من حدود یک هفته است که به تجربه جدید جستجوی مولد Google (SGE) دسترسی دارم.

همچنین سه پرس و جو وجود داشت که به نظر می رسید SGE شروع به ایجاد پاسخ کرده است و سپس تصمیم به این کار گرفته است. این سوالات عبارت بودند از:

من می توانم تصور کنم که ممکن است یک درخواست اضافی برای این نوع سؤالات دریافت کنیم، مانند “منظور شما حیوان است یا ماشین؟”

اساسا، SGE نتوانست اهمیت بخش “نارنجی” پرس و جو را درک کند، همانطور که در اینجا نشان داده شده است:

SGE - خطا

از 30 سؤال پرسیده شده، SGE هیچ پاسخی به 11 سؤال ارائه نکرد، به ویژه:

تجربه جستجوی معمولی دقیقاً در زیر بخش SGE است، همانطور که در اینجا نشان داده شده است:

SGE - نتایج جستجوی ارگانیک

این واقعیت که پاسخ نشان می داد که ترامپ است چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده پیشنهاد می کند که شاخصی که برای SGE استفاده می شود دارای تاریخ است یا از سایت های با منبع مناسب استفاده نمی کند.

تصویر بالا بخش SGE از نتیجه جستجو را نشان می دهد.

خطای آشکار دیگر این بود که به کودکان نوپایی که فقط غذای نارنجی رنگ می خورند چه چیزی باید بخورند و این خطا کمتر فاحش بود.

این نمرات کامل بودن ذاتاً ذهنی هستند همانطور که من قضاوت کردم. ممکن است دیگران به نتایجی که من به دست آورده ام متفاوت امتیاز داده باشند.

شروعی امیدوارکننده

من انتظار دارم که گوگل این رابط را به طور مداوم تنظیم کند.


از 16 سؤالی که SGE به آنها پاسخ داد، ارزیابی من از کامل بودن آن به شرح زیر است:

  • پنج بار بسیار کامل بود (31.25%)
  • بیشتر چهار بار کامل شد (25%)
  • از نظر مادی پنج بار ناقص بود (31.25%)
  • دو بار بسیار ناقص بود (12.5%)

در این مقاله، من برخی از بازخوردهای کیفی در مورد SGE و یافته های سریع از آزمون 30 پرس و جو خود را به اشتراک خواهم گذاشت.

جستجوی Generative Experience خارج از جعبه