چگونه پیمایش مداوم گوگل می تواند بر سئو تاثیر بگذارد

با توجه به گزینه های اضافی در پایین تر، ممکن است افراد به پیمایش بیشتر عادت کنند و کمتر به نتایج برتر اعتماد کنند.

تبلیغات و ویژگی های بیشتر در بالا

وای نه! فقط به تمام اجساد پنهان شده در صفحه دو در طول سالها فکر کنید! به زودی، همه آنها پیدا خواهند شد.

برخی از ناشران حتی شروع به ادغام روش های صفحه بندی و پیمایش کردند – جایی که کاربران پس از رسیدن به پایان پستی که می خوانند، مقاله جدیدی ارائه می شود.

در حال حاضر، 3 نتیجه برتر جایی است که بیشترین کلیک‌های ارگانیک به آن می‌رسد. این احتمالاً در آینده نزدیک تغییر نخواهد کرد، اما ممکن است تسلط آنها کاهش یابد.

در اینجا ایده هایی از من و سایر کارشناسان سئو وجود دارد که در مورد تغییر بحث می کنند.

هیچ نتیجه دیگری از “صفحه 1” وجود ندارد

با توجه به افزایش درهم و برهمی که نتایج جستجوی آنها در طول سال ها جمع آوری شده است، از جمله تعداد زیادی از ویژگی های SERP و تعداد روزافزون تبلیغات، گوگل به فضای بیشتری نیاز داشت تا نتایج ارگانیک واقعی را به طور بالقوه پایین تر از SERP ببرد.

این گسترش قبلاً هرم معکوس توزیع کلیک را رقیق کرده است. زمانی که نتایج جستجوی گوگل هنوز ضرب المثل «10 پیوند آبی» را نشان می‌داد، نقشه‌های حرارتی کلیک نشان می‌دهد که بیش از 40 درصد از کلیک‌ها به سمت رتبه یک سوگیری می‌کنند.

وب‌سایت‌های دارای فوتر، با وجود داشتن قابلیت اسکرول بی‌نهایت، اغلب یک کابوس قابل استفاده هستند. کاربران باید پاورقی ناپدید شده را تعقیب کنند تا به پیوند پاورقی برسند و روی آن کلیک کنند.

برخی دیگر فکر می‌کنند که فولد یک افسانه در وب است بیشتر مردم تمایل دارند به پایین پیمایش کنند برای مشاهده بقیه یک صفحه وب به هر حال.

عریج ابوعلی، سئوی فنی و بنیانگذار Crawlina، این را پشتیبانی می کند نتیجه:

  • “انسان ها ذاتا پیمایشگر هستند. این خبر خوبی است و احتمالاً در نرخ کلیک بهتر برای دامنه های با رتبه پایین تر منعکس خواهد شد.”

3 نفر برتر ممکن است توجه خود را از دست بدهند

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


بالای صفحه: حقیقت یا افسانه؟

بنابراین، ما به طور بالقوه تبلیغات و ویژگی های زیادی را در زیر نتایج ارگانیک نخواهیم دید. کجای دیگر گوگل می تواند آنها را قرار دهد؟ در “وسط” قبل از بخش بعدی که قبلاً به عنوان یک صفحه جداگانه نمایش داده می شد؟

بر کسی پوشیده نیست که اکثر جستجوگران فقط روی نتایج جستجو در صفحه 1 گوگل کلیک می کنند.

در حالت ایده‌آل، همیشه باید عناوین صفحه و توضیحات متا خود را بهینه کنید تا جستجوگران فقط فهرستی را با بیشترین تعداد در جلو یا مقاله با آخرین تاریخ قبل از توضیحات انتخاب نکنند.

از ویژگی‌های Google مانند تصاویر و «افراد همچنین می‌پرسند» استفاده کنید

برخی از تکنیک هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

اگر نمی توانید آنها را شکست دهید، به آنها بپیوندید. رقابت با گوگل برای “املاک و مستغلات SERP” زمانی که آنها صاحب آن فضا هستند دشوار است.

چرا؟ بیایید صادق باشیم، فقط به این دلیل که یک نتیجه دوم در همان سایت است، همیشه به این معنی نیست که به اندازه نتایج رتبه بالاتر مفید است.

چگونه متخصصان سئو همچنان می توانند بهینه سازی یا تطبیق دهند؟

در مقابل، موتورهای جستجوی کوچکتر، مانند DuckDuckGo، مدتی است که نتایج جستجو را بدون صفحه بندی ارائه می کنند.

احتمال اسکرول کردن افراد بسیار بیشتر از کلیک کردن است. روانشناسی ساده است.

با توجه به پیشرفت‌های گذشته، این تغییرات را در رویکرد سئو و برنامه‌های بازاریابی محتوای بلندمدت خود در نظر بگیرید.

بر روی میوه های کم آویزان تمرکز کنید که به طور بالقوه می توانند در رتبه 3 برتر قرار گیرند

در ماه دسامبر، گوگل پیمایش پیوسته را به نتایج جستجوی دسکتاپ معرفی کرد. متخصصان سئو بلافاصله پیش بینی کردند که این حرکت چه تاثیری بر صنعت خواهد داشت.

جالب است که ببینیم گوگل از این به بعد چگونه با آن برخورد خواهد کرد. چنین خوشه‌های نتایج ترکیبی ممکن است در ابتدا متداول‌تر شوند، اما زمانی که Google ارتباط را با واقعیت جدید پیمایش مداوم تنظیم کرد، کمتر نشان داده می‌شوند.

با توجه به تعداد بیشتری از نتایج ارگانیک که مردم از این به بعد مطالعه خواهند کرد، مهمتر از همیشه برجسته شدن در SERP های شلوغ است.

اندرو پرینس، تحلیلگر ارشد سئو در Wayfair، شیواتر می گوید:

نتایج بیشتر مشاهده خواهد شد

برخی از طراحان حتی جلوه های فانتزی ایجاد می کنند تا تجربه پیمایش در یک صفحه یا محتوا را بیشتر کنند و استعاره صفحه را به کلی حذف کنند تا “وب سایت های یک صفحه ای” ایجاد کنند.

آیا «بالاتر» فقط برای روزنامه‌های واقعی صدق می‌کند؟ کارشناسان معماری اطلاعات، تجربه کاربری و طراحی گرافیک نظرات متضادی در این مورد دارند.

صرف نظر از اینکه چرا این اتفاق می افتد، همیشه می توانید سوالات زیادی را برای پاسخ به آنها فقط با بررسی نتایج کلمات کلیدی که برای آنها بهینه می کنید بیابید.

راه های دیگر برای ردیابی سریع راه خود به سمت بالا و قابل کلیک تر بودن نسبت به رقبا، محتوای تصویری و ویدیویی است. با استفاده از فرمت های مختلف، محتوای نوشته شده خود را به صورت تصویر یا ویدیو تغییر دهید.

در این مقاله، بینش‌هایی در مورد ارتباط پیمایش پیوسته امروز، تأثیر بالقوه آن بر تجربه جستجو و نحوه سازگاری SEO توسط SEO به اشتراک می‌گذارم.

مهم‌ترین اخبار در صفحه اول و «بالای صفحه» قرار می‌گرفتند، که برای عابرانی که به‌سرعت سرفصل‌ها را اسکن می‌کردند، قابل مشاهده بود.

به شکلی که من آن را می بینم، پیمایش پیوسته نشانه دور شدن از استعاره قدیمی «صفحه» است.

Tadeusz Szewczyk، همچنین به عنوان Tad Chef شناخته می شود، از سال 2004 یک وبلاگ نویس و SEO حرفه ای است. حتی با وجود اینکه در برلین، آلمان مستقر است، از سال 2006 وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و جستجو برای مخاطبان جهانی را پوشش داده است. در سال 2007 او وبلاگ خود را راه اندازی کرد – SEO 2.0 – و همچنین از آن زمان در بسیاری از وبلاگ های بازاریابی دیگر منتشر شده است. در سال های اخیر او برای حساب های رسانه های اجتماعی بسیاری از مشتریان نیز نوشت. می‌توانید با تاد در لینکدین و توییتر ارتباط برقرار کنید یا از او دیدن کنید سایت اینترنتی و وبلاگ او را در مورد سئوی اجتماعی بخوانید.


منبع: https://searchengineland.com/google-continuous-scroll-seo-impact-391905

با این حال، می‌توانید با بهینه‌سازی محتوای خود برای ویژگی‌های خاص Google، رفتار ترجیحی دریافت کنید.

مدیر SEO Tobiasz Szlęk انتظار دارد برای دیدن CTR کمتر به این دلیل:

تعداد کمتر یا بیشتر خوشه نتیجه از یک وب سایت

نتیجه ارگانیک شماره یک اکثریت توجه و کلیک را به خود جلب می کند، بین 20 تا 40٪. نتایج دوم و سوم همچنان درصدهای دو رقمی دارند. در مجموع، بیش از نیمی از کل کلیک ها است.

هنوز هم توصیه می شود که در 3 رتبه برتر قرار بگیرید، نه “صفحه 1” یا “10 برتر”. همانطور که، بدون صفحات، دومی کاملا بی فایده است.

مفهوم “بالای چین” ریشه در روزنامه های سنتی دارد. روزنامه‌ها به دلیل اندازه بزرگشان اغلب از وسط تا می‌شدند تا روی دکه‌های روزنامه‌فروشی به نمایش درآیند یا به اطراف حمل شوند.

امروزه، بالاترین نقطه ارگانیک حدود 28٪ از کلیک ها را به دست می آورد بک لینککو و سیستریکس مطالعات نرخ کلیک نشان داده است.

هنگامی که استعاره های صفحه و صفحه اول به وب منتقل شدند، بسیاری از صاحبان وب سایت شروع به اعمال قانون مشابه برای محتوای آنلاین کردند.

سئو همچنان به شدت به استعاره صفحه برای اختصاص کلمات کلیدی خاص به بخش های خاصی از محتوا متکی است.

این احتمال بسیار بیشتر است که افراد به دلیل راحتی جدید، بیشتر از 10 نتیجه ارگانیک برتر معمولی به پایین تر حرکت کنند.

هنگامی که تنظیمات نمایش را از 10 نتیجه در هر صفحه به 100 تغییر می‌دهید، ممکن است دو نتیجه را برای یک وب‌سایت با هم مشاهده کنید، علیرغم اینکه معمولاً بیش از چند موقعیت از هم فاصله دارند (یعنی مقاله‌ای که رتبه نهم را دارد با دیگری از رتبه 55 گروه‌بندی می‌شود. ).

در گذشته می توانستید دو نتیجه در صفحات 1 یا 2 یا حتی دو نتیجه جداگانه در صفحات مختلف دریافت کنید.

اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی این رویکرد را برای نمایش نامحدود به کاربران اجرا می‌کنند – و اغلب اعتیاد آور – جریان محتوا Freedom، اپلیکیشنی که سایت‌های اسکرول بی‌نهایت را مسدود می‌کند، در بین افرادی که به دنبال حذف حواس‌پرتی و اطمینان از بهره‌وری در حین کار هستند، محبوبیت پیدا می‌کند.

شما باید طبق قوانین گوگل بازی کنید، و اگر آنها بگویند که باید در زیر صفحه پنهان شوید و آنجا بمانید، دیگر چاره ای ندارید.

اکثر مطالعات توزیع کلیک نشان می دهد که بقیه نتایج فقط 2٪ تا 9٪ از کلیک ها را دریافت می کنند.


در طول سال‌ها، ما شاهد این اتفاق بوده‌ایم که به دلیل گسترش موارد زیر است:

  • ویژگی های اضافی.
  • عناصر مختلف صفحه
  • انواع محتوای بیشتر

در صنعت سئو، حتی یک شوخی قدیمی وجود دارد که به احتمال نسبتاً ناچیز یافتن در صفحه 2 اشاره دارد.

چه آنها با این مفهوم موافق باشند یا نه، اکثر کارشناسان موافق هستند که قرار دادن تا حد امکان در صفحه اصلی یا صفحه فرود مهم است.

راه‌های بالقوه زیادی وجود دارد که اسکرول مداوم می‌تواند بر تجربه جستجو در Google و در نتیجه روی شیوه‌های سئو تأثیر بگذارد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که قرار دادن مهم‌ترین عناصر در بالای صفحه در جایی که بدون پیمایش قابل مشاهده است، حیاتی است، مانند مفهوم «بالا از تا» در روزنامه‌های سنتی.

مفهوم اسکرول امروزه در وب فراگیر شده است. اکثر صفحات وب “زیر قسمت” گسترش یافته اند و محتوا عمدتاً از طریق پیمایش قابل دسترسی است، که ساده ترین راه برای پیمایش در وب سایت ها است.

لوکاس روگالا، استراتژیست SXO آن را قرار می دهد به روشی بسیار خنده دار:

  • “اکنون همه می توانند رتبه بندی کنند [the] صفحه اول.”

همچنین احتمالاً می‌توانیم انتظار ویژگی‌های ویژه بیشتری را در بالا داشته باشیم زیرا نمی‌توان آنها را به درستی در زیر نتایج پیمایش پیوسته نشان داد.

از نظر فنی، واقعاً بی نهایت نیست زیرا پیمایش فقط تا زمانی که محتوایی برای نمایش وجود داشته باشد دوام می آورد. در عوض، اصطلاح صحیح «طومار پیوسته» است.

ایجاد تصاویر اختصاصی (عکس، تجسم، اینفوگرافیک) یا ویدیوها (مصاحبه، آموزش، بررسی) می تواند شانس شما را برای کلیک کردن افزایش دهد.


جدای از شوخی های خودی های سئو، تأثیر کنار گذاشتن استعاره «صفحه» در جستجوی گوگل ممکن است قابل توجه یا ناچیز باشد. بیایید آن را بر اساس داده ها و تجربیات موجود ارزیابی کنیم.

جدید در زمین موتورهای جستجو

از آنجایی که Google فضای بالقوه بیشتری برای پر کردن تبلیغات و ویژگی‌های ویژه دارد، بهانه بهتری نیز برای پایین آوردن نتایج ارگانیک وجود دارد.

چرا توقف کنید و اقدامی متفاوت انجام دهید، در حالی که حرکت به سمتی که قبلاً حرکت به سمت آن را آغاز کرده اید بسیار آسان تر است؟

بهترین مکان برای پنهان کردن جسد…

این به این دلیل است که به طور متوسط ​​80 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت هستند فقط یک صفحه را می بیند در طول بازدید آنها و بدون کلیک کردن بر روی چیزی به عقب برگردید.

درباره نویسنده

Tadeusz Szewczyk

هنگامی که برخی از آنها را بررسی می کنید، باید تعجب کنید که آیا جستجوگران واقعاً چنین اشتباهات گرامری را مرتکب می شوند یا اینکه آیا الگوریتم سؤالات احتمالی را به راحت ترین و حساس ترین روش نمایش می دهد.

در طول سال‌ها، ما مطالعاتی را مشاهده کرده‌ایم که توزیع کلیک‌ها را بر روی نتایج جستجو و آزمایش‌های تجربه کاربر تجزیه و تحلیل می‌کنند، در مورد اینکه چگونه “تا” (یا پیمایش) بر روی دید عناصر صفحه و قابلیت استفاده به طور کلی تأثیر می‌گذارد.

3 نتیجه برتر جستجوی گوگل بیش از نیمی از کل کلیک ها را دریافت می کنند

بنابراین، به نظر می رسد یک راه حل ترکیبی بهترین سازش باشد – نمایش عناصر مهم (یعنی ارزش پیشنهادی، CTA، تماس) در بالای صفحه و مشاهده بقیه در اسکرول بدون تکیه بر کلیک روی صفحات دیگر.

بنابراین اغلب بهتر است میوه‌های کم‌رنگی که قبلاً رتبه‌بندی شده‌اند را بیابید و آن صفحات را برای عبارات کلیدی که می‌توانند به ۳ تای برتر برسند، بهینه کنید.

در SERP ها با عنوان صفحات متمایز شوید

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، تجربه کاربر اسکرول با پیوستگی بهبود یافته است. به این ترتیب، وقتی کاربر به پایین پیمایش می کند، محتوای وب بر اساس درخواست بارگیری می شود – بنابراین، نام “اسکرول بی نهایت

از اوایل دهه 1990، ما از اصطلاح “صفحات وب” استفاده کرده ایم، گویی وب سایت ها روی کاغذ چاپ شده اند. علیرغم بیش از 20 سال پیشرفت تکنولوژیکی، این استعاره معیوب همچنان وجود دارد، حتی در SERP های گوگل. اما ممکن است به زودی از بین برود.

بیایید با نتیجه آشکار شروع کنیم. دیگر یک “صفحه 1” واقعی وجود نخواهد داشت.

بنابراین چگونه به عنوان ناشر، تولیدکننده محتوا و متخصص سئو سازگار شویم؟ البته بستگی به این دارد که تاثیر واقعی چه خواهد بود.

با این حال، کاربر همچنان باید روی دکمه «نتایج بیشتر» کلیک کند، که دسته دیگری از SERP های ارگانیک را نشان می دهد و موتور جستجو همچنان اعداد را در صفحات نتایج نشان می دهد.

یکی از تکنیک های موفق این است که به دنبال یک عبارت جستجوی خاص تر بروید، که اغلب به عنوان سؤالات «مردم همچنین می پرسند» (PAA) نمایش داده می شود.

بهترین مکان برای پنهان کردن جسد، صفحه 2 نتایج جستجوی گوگل است.

بقیه صفحه؟ نه چندان!

ظاهراً این رویکردی است که گوگل برای نتایج جستجوی خود در پیش گرفته است.