کنسول جستجوی گوگل صفحاتی را که نمایه نشده اند گزارش کرده است

چه باید کرد. در حال حاضر، احتمالاً باید به تقویم خود اضافه کنید تا گزارش پوشش را در کنسول جستجوی Google مجدداً بررسی کنید تا ببینید آیا صفحات نمایه شده در مقایسه با صفحات نمایه نشده شما به شکل قابل توجهی تغییر کرده اند.

گوگل این گزارش را حاشیه نویسی کرده است، اما شما باید هر روز دوباره بررسی کنید تا ببینید آیا تغییرات عمده ای در اشباع فهرست صفحات سایت خود در جستجوی گوگل مشاهده می کنید یا خیر:

امروز یک مشکل کنسول جستجو را برطرف کردیم که بسیاری از ویژگی‌ها را تحت تأثیر قرار داد: ما صفحاتی را گزارش می‌کردیم که نمایه نشده‌اند به‌عنوان فهرست‌شده. در نتیجه، ممکن است در گزارش Index Coverage شاهد کاهش در صفحات ایندکس شده خود باشید.

— مرکز جستجوی Google (@googlesearchc) 17 آگوست 2022

درباره نویسنده

گوگل گفت یک اشکال در گزارش پوشش خود در کنسول جستجو وجود دارد که در آن گوگل صفحاتی را به عنوان ایندکس شده گزارش کرده است، در حالی که در واقع توسط جستجوی گوگل ایندکس نشده اند. گوگل گفت که این “خواص بسیاری را تحت تاثیر قرار داده” و بنابراین، احتمالاً باید گزارش های پوشش خود را برای سایت هایی که مدیریت می کنید در چند روز آینده دوباره بررسی کنید.

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر گزارش هایی را به مشتریان یا ذینفعان در مورد ایندکس در مقابل صفحات فهرست نشده در یک سایت ارائه می دهید، باید مطمئن شوید که گزارش های خود را برای مشتریان حاشیه نویسی می کنید. امیدواریم این به هیچ استرسی که قبلاً در کار سئوی خود دارید اضافه نکند.


اعلامیه. گوگل نوشت: «امروز یک مشکل کنسول جستجو را برطرف کردیم که بسیاری از ویژگی‌ها را تحت تأثیر قرار داد: ما صفحاتی را گزارش می‌کردیم که فهرست‌بندی نشده‌اند به‌عنوان فهرست‌شده. در نتیجه، ممکن است در گزارش Index Coverage شاهد کاهش در صفحات ایندکس شده خود باشید.

این توییت است:

بری شوارتز یک ویرایشگر مشارکت کننده در سرزمین موتورهای جستجو و یکی از اعضای تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX. او مالک است آجر زنگ زده، یک شرکت مشاوره وب مستقر در نیویورک. او هم می دود میزگرد موتورهای جستجو، یک وبلاگ جستجوی محبوب در مورد موضوعات بسیار پیشرفته SEM. بری قابل پیگیری است در توییتر اینجا.


منبع: https://searchengineland.com/google-search-console-reported-pages-as-being-indexed-when-they-were-not-indexed-387240