گوگل به دلیل کلاهبرداری های جعلی بررسی شکایت می کند

«در طول دو سال گذشته، متهمان – عمدتاً توسط یک فرد به نام اتان کیچی هو – از محصولات Google برای ایجاد فهرست‌های آنلاین جعلی برای مشاغلی که وجود ندارند سوء استفاده کرده‌اند و آنها را با بررسی‌های جعلی از افرادی که وجود ندارند، تقویت کرده‌اند. متهمان این فهرست‌ها و پرسش‌های مصرف‌کنندگان سردرگم را که توسط آنها فریب می‌دهند، به افراد و نهادهایی که به دنبال تبلیغ کسب‌وکار خود در پلتفرم‌های Google هستند، می‌فروشند. متهمان این صاحبان مشاغل کوچک را نیز فریب می دهند و ادعاهای غیرمستند و غیرممکن در مورد توانایی آنها برای تضمین موقعیت مطلوب در نتایج جستجوی Google و دلالت بر رفتار ترجیحی یا دسترسی با توجه به برخی فرآیندهای Google دارند.

چرا ما اهمیت می دهیم. آیا این شکایت باعث ترس آن دسته از کلاهبردارانی خواهد شد که هنوز توسط گوگل مورد شکایت قرار نگرفته اند و آنها را ترغیب می کند که از اقدامات خود دست بکشند؟ آیا این شکایت منجر به کاهش هرزنامه و کلاهبرداری در Google Maps و Google Local خواهد شد؟ زمان مشخص خواهد کرد، اما خوب است که Google تلاش می کند، فراتر از حذف هرزنامه و نمایه های جعلی، برای هدف قرار دادن این تلاش های هرزنامه.


منبع: https://searchengineland.com/google-files-lawsuit-over-fake-review-scams-428365

گوگل برای منصرف کردن کلاهبرداران از استفاده از نقشه های گوگل و نمایه های کسب و کار برای پست کردن مشاغل جعلی و بررسی های جعلی شکایتی تنظیم کرده است. گوگل گفت «بازیگران بد بیش از 350 نمایه تجاری تقلبی پست کردند و سعی کردند با بیش از 14000 بررسی جعلی آنها را تقویت کنند.

گوگل اعلام کرد که هدف از این شکایت متوقف کردن “طرح پیچیده و گمراه کننده برای فریب مصرف کنندگان، صاحبان مشاغل و گوگل با دستکاری غیرقانونی خدمات فهرست مشاغل پیشرو در صنعت گوگل” است.

دادخواست. می توانید پیدا کنید سند دادگاه اینجا که جزئیات شکایتی را که گوگل ارائه کرده است، بیان می کند. متهمان ذکر شده در دادخواست، متهمان اتان کی چی هو هستند. GMBEye; Rafadigital, LLC (“Rafadigital”)؛ و 1-20 انجام می دهد.

در ادامه میخواند:

گوگل قبلا این کار را انجام داده است. در گذشته، گوگل چندین کار را برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری انجام داده است، از جمله طرح دعوی قضایی. نه تنها با جستجوی محلی، بلکه با جستجوی وب.

جزئیات زیادی از جمله اسکرین شات ها و روش های ادعایی متهمان در سند دادگاه وجود دارد.