گوگل توسط ناشر USA Today به دلیل کاهش ترس از درآمد تبلیغاتی شکایت کرد

ولی. ما انتظار داریم که امسال سالی چالش برانگیز برای تبلیغات دیجیتال باشد، با کمترین رشد در حافظه اخیر. اینکه چه مقدار از آن را می توان به گردن گوگل انداخت، برخلاف عوامل اقتصادی و سایر عوامل، بسیار قابل بحث است.

گوگل به انحصار ناعادلانه بازار تبلیغات دیجیتال و کاهش قابل توجه درآمد تبلیغاتی ناشران متهم شده است.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


گانت چه گفته است؟ مایک رید، مدیرعامل گانت، بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن تأثیر اقدامات غیرقانونی ادعایی گوگل بر ناشران اخبار را توضیح داد:

در اوایل سال جاری، 9 ایالت ایالات متحده (میشیگان، نبراسکا، آریزونا، ایلینوی، مینه سوتا، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، واشنگتن و ویرجینیای غربی) نیز برای طرح دعوی مشابه علیه گوگل به نیروها پیوستند.

در سال 2020، گوگل همچنین متهم به نقض قوانین ضد تراست برای حفظ موقعیت خود به عنوان موتور جستجوی پیشرو شد. این پرونده در ماه سپتامبر برای محاکمه تعیین شده است.

چه اتفاقی می افتد؟ گانت امروز یک شکایت فدرال علیه گوگل در نیویورک تنظیم کرد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد:

چرا ما اهمیت می دهیم: این آخرین مورد از یک رشته پرونده قضایی است که در آن گوگل به نقض قوانین ضد تراست متهم شده است. نتیجه این موارد می تواند موتور جستجو را مجبور به اعمال تغییرات بزرگ مانند واگذاری کسب و کار تبلیغاتی کند، که به طور بالقوه می تواند منجر به افزایش شفافیت، کنترل بیشتر کمپین برای تبلیغ کنندگان و نوآوری بهتر شود – که احتمالاً می تواند به معنای ایجاد تبلیغات جدید نیز باشد. ابزار.

آیا قبلا این اتفاق افتاده است؟ گوگل هفته گذشته به نقض قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا متهم شد. پس از یک تحقیق دو ساله، کمیسیون اروپا گفت که “تحویل اجباری” تنها راهی است که موتور جستجو می تواند برای حل این مشکل به دنبال آن باشد زیرا تغییرات رفتاری موثر نخواهد بود.

گانت، ناشر USA Today، از موتور جستجو به دلیل استفاده از “روش های تجاری فریبنده” و نقض قوانین ضد انحصار و حمایت از مصرف کننده ایالات متحده شکایت کرده است.

ایالت ها ادعا کردند که تجارت تبلیغاتی موتور جستجو مقررات ضد تراست را نقض می کند. برای اصلاح این موضوع، آنها از گوگل خواستند مجموعه Ad Manager خود را از بین ببرد و نشان دادند که از سلطه تبلیغات آنلاین خود سوء استفاده می کند. گوگل این ادعاها را رد کرد و خواستار رد این پرونده شد.

شیرجه عمیق تر: تو میتوانی بخوانی بیانیه کامل گانت اینجا.


منبع: https://searchengineland.com/google-sued-gannet-ad-spend-428411

ناشران برای زنده ماندن به شدت به درآمد تبلیغات دیجیتال متکی هستند – و گانت بزرگترین ناشر روزنامه در ایالات متحده است.


گوگل چه گفته است؟ دن تیلور، معاون گوگل ادز، این اتهامات را رد کرده است.

  • “این ادعاها به سادگی اشتباه هستند. ناشران گزینه های زیادی برای استفاده از فناوری تبلیغات برای کسب درآمد دارند – در واقع، Gannett از ده ها سرویس تبلیغاتی رقیب از جمله Google Ad Manager استفاده می کند. و هنگامی که ناشران استفاده از ابزارهای Google را انتخاب می کنند، آنها را انتخاب می کنند. بخش اعظم درآمد را حفظ کنید. ما به دادگاه نشان خواهیم داد که محصولات تبلیغاتی ما چگونه به ناشران کمک می کند و به آنها کمک می کنیم تا محتوای آنلاین خود را تامین مالی کنند.”