گوگل مشکل ایندکس را تایید کرد که بر تعداد زیادی از سایت ها تاثیر گذاشته است


Google تأیید کرده است که در نمایه سازی محتوای جدید و نمایش آن محتوا در جستجوی Google و Google News با مشکلاتی در نمایه سازی مواجه است. مشکل امروز قبل از ساعت 7 صبح به وقت شرقی شروع شد، همانطور که من برای اولین بار قبل از تأیید Google در مورد آن گزارش دادم میزگرد موتورهای جستجو.

تایید گوگل گوگل این موضوع را در توییتر تایید کرد گفتن «یک مشکل دائمی با فهرست‌سازی در جستجوی Google وجود دارد که بر تعداد زیادی از سایت‌ها تأثیر می‌گذارد. ممکن است سایت ها با ایندکس شدن با تاخیر مواجه شوند. ما در حال کار بر روی شناسایی علت اصلی هستیم. به روز رسانی بعدی ظرف 12 ساعت خواهد بود.

جدول زمانی. تا کنون، می‌دانیم که Google قبل از ساعت ۷ صبح امروز، ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۲، در فهرست‌بندی محتوای جدید با مشکلاتی روبرو بوده است. Google این مشکل را در حدود ساعت ۱۰:۵۰ صبح به وقت شرقی در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۲ تأیید کرد. حدود ساعت ۳ بعد از ظهر امروز به وقت شرقی، Google این مشکل را تأیید کرد. گفت آنها مشکل را پیدا کردند و اکنون در حال کار بر روی رفع آن هستند. گوگل نوشت: «ما مشکل ایندکس را شناسایی کرده‌ایم و در حال کار بر روی رفع آن هستیم. به روز رسانی بعدی ظرف 12 ساعت خواهد بود.

مشکل چیست. مسئله این است که گوگل محتوای جدید سایت های منتشر شده در سراسر وب را فهرست نمی کند. این شامل محتوای جدید در سایت های خبری، مانند این، یا نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال یا هر محتوای جدید در سراسر وب است. به نظر می رسد گوگل در حال خزیدن در این محتوای جدید است اما به سادگی محتوای جدید را فهرست نمی کند و از نمایش نتایج جستجوی گوگل در جستجوی گوگل یا اخبار گوگل جلوگیری می کند.

در اینجا چند اسکرین شات وجود دارد که فرمان سایت را محدود به ساعت گذشته نشان می دهد و محتوای سایت های خبری که همیشه محتوا ارسال می کنند نشان نمی دهد:

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر شما یک ناشر اخبار، اخبار فوری هستید و آن محتوا ایندکس نمی شود، به این معنی است که در جستجوی Google یا Google News برای آن داستان ها دیده نمی شوید. اگر جستجوگر هستید و به دنبال محتوای جدید هستید، واقعاً آن محتوا را در جستجوی Google یا Google News پیدا نخواهید کرد.

بدتر از همه، به نظر می‌رسد گزارش ترافیک بلادرنگ Google Analytics 4 امروز صبح مشکل دارد و داده‌های ترافیکی کامل را نشان نمی‌دهد.

این احتمالاً بر ترافیک سایت شما برای هر محتوای جدیدی که امروز صبح منتشر کرده اید تأثیر می گذارد.

Google در حال کار بر روی یک اصلاح است و ما امیدواریم که آنها به زودی مشکل را حل کنند.

حل شد. گوگل صبح روز بعد گفت که همه مشکلات اکنون به طور کامل حل شده اند:


جدید در زمین موتورهای جستجو

درباره نویسنده

بری شوارتز یک ویرایشگر مشارکت کننده در سرزمین موتورهای جستجو و یکی از اعضای تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX. او مالک است آجر زنگ زده، یک شرکت مشاوره وب مستقر در نیویورک. او هم می دود میزگرد موتورهای جستجو، یک وبلاگ جستجوی محبوب در مورد موضوعات بسیار پیشرفته SEM. بری قابل پیگیری است در توییتر اینجا.


منبع: https://searchengineland.com/google-confirmed-indexing-issue-affecting-a-large-number-of-sites-386526