گوگل چندین به روز رسانی الگوریتم رتبه بندی جستجو را از صفحه سیستم های رتبه بندی خود حذف می کند

این حذف‌ها مرا به این فکر می‌اندازد که آیا هیچ یک از این به‌روزرسانی‌های الگوریتم اصلاً برای سیستم رتبه‌بندی کلی Google مهم است؟

گوگل حتی در پست جدید نوشت: «جستجوی گوگل همیشه به دنبال نشان دادن مرتبط‌ترین محتوا است، حتی اگر تجربه صفحه پایین‌تر از حد مجاز باشد».

«به‌روزرسانی تجربه صفحه مفهومی برای توصیف مجموعه‌ای از جنبه‌های اصلی تجربه صفحه برای صاحبان سایت بود تا روی آن تمرکز کنند. به طور خاص، Core Web Vitals را به عنوان سیگنال جدیدی معرفی کرد که سیستم‌های رتبه‌بندی اصلی ما، همراه با سایر سیگنال‌های تجربه صفحه مانند HTTPS که قبلاً در نظر گرفته بودند، در نظر گرفته بودند. این یک سیستم رتبه‌بندی مجزا نبود، و همه این سیگنال‌ها را در یک سیگنال واحد «تجربه صفحه» ترکیب نکرد.»

گوگل صراحتاً می‌گوید که این به‌روزرسانی تجربه صفحه همیشه فقط یک «مفهوم» بوده و اضافه کرده است که هرگز یک «سیستم رتبه‌بندی مجزا» نبوده است.

چیزی که گوگل حذف کرد سیستم تجربه صفحه، سیستم سازگار با موبایل، سیستم سرعت صفحه و سیستم سایت امن همه از بین رفته اند.

این چیزی است که اکنون به نظر می رسد:

Google Systems جدید بازنشسته 800x467

چرا ما اهمیت می دهیم. شاید، حداقل برای اهداف سئو و رتبه‌بندی، بتوانیم زمان کمتری را صرف نگرانی در مورد تجربه صفحه، سرعت و عدم دوستی تلفن همراه کنیم و زمان بیشتری را صرف نگرانی در مورد محتوا و تعامل کنیم. تجربه صفحه، سرعت و عدم دوستی تلفن همراه برای کاربران و قابلیت استفاده شما بسیار مهم است. اما برای رتبه بندی؟ آنها هرگز آنقدر مهم به نظر نمی رسیدند.


منبع: https://searchengineland.com/google-removes-several-search-ranking-algorithm-updates-from-its-ranking-systems-page-395885

چه چیزی تغییر کرد. مقایسه کردن صفحه زنده به صفحه آرشیو شده تغییرات زیر را نشان می دهد:

  • گوگل سیستم تجربه صفحه را به طور کامل از صفحه حذف کرده است. به بخش سیستم های “بازنشسته” منتقل نشد. کلا حذف شد:
صفحه قدیمی Google Systems 800x176 را تجربه کنید
  • گوگل سیستم های سازگار با موبایل، سرعت صفحه و سایت امن را از بخش بازنشسته صفحه حذف کرد. این همان چیزی است که قبلاً به نظر می رسید:
Google Systems قدیمی بازنشسته 554x600

چرا تغییر. همین چند روز پیش، گوگل دستورالعمل محتوای مفید را اصلاح کرد تا تجربه صفحه را در بر بگیرد، در حالی که در همان زمان گزارش تجربه صفحه و گزارش استفاده از تلفن همراه را از کنسول جستجوی Google حذف کرد.

در پست وبلاگ گوگل در توضیح این تغییرات نوشت:

آیا هرگز یک سیستم رتبه بندی نبود؟ به نظر می‌رسد گوگل می‌گوید که این چهار به‌روزرسانی رتبه‌بندی قدیمی که گوگل در زمان راه‌اندازی آن‌ها معاملات بسیار بزرگی در مورد آنها انجام داد، هرگز یک سیستم رتبه‌بندی واقعی نبودند. شاید من در حال مطالعه بیش از حد تغییرات محتوایی در این صفحات هستم، اما همه ما می دانیم که آن چهار به روز رسانی رتبه بندی تأثیر کمی بر رتبه بندی واقعی داشته است.

بی سر و صدا گوگل کنید به روز شد سیستم های رتبه بندی گوگل مستند آن صفحه و چندین سیستم رتبه بندی مرتبط با تجربه صفحه را به طور کامل از صفحه حذف کرد.