5 بهترین روش برای ردیابی تبدیل های آفلاین در تبلیغات گوگل

با گذشت زمان و جمع‌آوری داده‌ها، می‌توانید به فشار دادن محدودیت‌ها و بهینه‌سازی نقاط پایین‌تر در قیف ادامه دهید.

هنگامی که تمام مراحل قیف بازاریابی شما با مقادیر مربوطه به Google Ads وارد شد، بهینه سازی کمپین ها را برای تمام مراحل قیف شروع کنید.

اگر نمی توانید از مقادیر واقعی و پویا از CRM خود استفاده کنید، گوگل یک ماشین حساب که می تواند در برآوردها کمک کند.

هنگامی که رویکرد تمام قیف موفقیت آمیز بود، می توانید بهینه سازی را برای یک رویداد تبدیل در یک زمان شروع کنید. با هر کمپین منحصر به فرد رفتار کنید و کمپین هایی را که آماده حرکت به سمت پایین هستند تنظیم کنید.

برای اینکه الگوریتم ها از این جهت ارائه شده بهره مند شوند، مقادیر لازم نیست دقیق باشند.

آزمایش‌ها باید حداقل دو هفته قبل از تعیین برنده اجرا شوند، اما اگر بودجه‌های شما کم باشد یا تاخیر تبدیل طولانی باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

در این مثال، دو کمپین برتر دارای حجم MQL کافی برای بهینه سازی برای MQL ها هستند تا کل قیف.

برای کمترین نقطه تبدیل ممکن بهینه سازی کنید

در حال حاضر، ما می دانیم که ردیابی تبدیل آفلاین (OCT) در هر حسابی ضروری است.

این بدان معناست که اگر به طور متوسط ​​دو هفته طول می کشد تا یک MQL به یک “جلسه زمان بندی شده” تبدیل شود، باید آزمایش را حداقل به مدت شش هفته قبل از فراخوانی آن اجرا کنید. وارسی گزارش معیارهای مسیر گوگل برای مشاهده اینکه هر تبدیل چند روز طول می کشد.

گزارش معیارهای مسیر تبلیغات گوگل

5. تست مناقصه مبتنی بر ارزش

رابط کاربری اجازه نمی‌دهد اهداف OCT به‌عنوان رویدادهای تبدیل واحد، بلکه به‌عنوان یک دسته تبدیل به‌عنوان یک کل تنظیم شوند. از این رو، اهداف سفارشی باید هنگام بهینه سازی به سمت یک نقطه در قیف ایجاد شود.

مانند بسیاری از بازاریابان که دیروز به دنبال نتیجه هستند، صبر من ممکن است کوتاه باشد. اما برای راضی نگه داشتن مشتریان، ایجاد تعادل بین استراتژی های آینده با خطر برهم زدن KPI ها ضروری است.

با وجود خطرات مرتبط با نوسانات عملکرد، مزایا باید بیشتر از نوسانات باشد.

پدید آوردن ستون های سفارشی در رابط Google Ads به شما امکان می دهد داده های خود را به راحتی مرتب کنید و تجسم کنید. هر کمپین را به طور مستقل تجزیه و تحلیل کنید.

درباره نویسنده

کری لاو

با کمی صبر و تمرینات تنفسی، یکی از مشتریان من از زمان بهینه سازی برای تبدیل Backend با OCT، 74٪ بهبود در هزینه هر MQL مشاهده کرد.

کری آمودیو مدیر ارشد تبلیغات دیجیتال در حلقه بسته. او که متخصص در بازاریابی B2B SaaS بود، در اجرای استراتژی‌های تبلیغات دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی، جستجو و نمایش در حین کار در شرکت‌های فناوری B2B به خوبی تبحر داشت. کری نزدیک به چهار سال است که در سمت آژانس در Closed Loop بوده و با مشتریانی مانند Slack، Netskope، Outreach، xMatters، Podium و Corporate Visions کار کرده است.


منبع: https://searchengineland.com/google-ads-tracking-offline-conversions-best-practices-389544

این استراتژی‌های قیمت‌گذاری هوشمند قیمت‌ها را به‌طور خودکار تنظیم می‌کنند تا ارزش یک تبدیل احتمالی را زمانی که کاربر کلمات کلیدی را جستجو می‌کند، پیش‌بینی کند.

به عنوان مثال، کمپین کنترل بر اساس هزینه به ازای هر اقدام هدف (tCPA) و برای MQL ها بهینه شده است. کمپین آزمایشی باید روی tCPA باقی بماند اما برای مرحله بعدی در قیف (جلسه زمان‌بندی شده) بهینه شود. پس از مشخص شدن برنده، متغیر دیگری را با انجام یک آزمایش جداگانه آزمایش کنید.

پس از بهینه‌سازی نقاط تبدیل قیف پایین‌تر، بازی خود را با حداکثر کردن ارزش تبدیل یا استراتژی‌های پیشنهاد قیمت tROAS افزایش دهید.

این استراتژی های پیشنهادی را می توان و باید در یک آزمایش آزمایش کرد، به خصوص اگر از شکستن الگوریتم وحشت دارید.

ریسک پذیری بخشی از کار هر بازاریاب است. هیچ استراتژی تضمین شده نیست که کار کند.

رویکرد من برای ریسک کردن در محل کار مشابه است. آزمایش آخرین استراتژی‌های مناقصه من را هیجان زده می‌کند، اما حرکات من عمدی هستند تا از عملکرد مزاحم جلوگیری کنند.

در نظر بگیرید که همه کلمات کلیدی یکسان ایجاد نمی شوند. کلمات کلیدی بالای قیف، خط لوله را کندتر از عبارات غیر نام تجاری یا برند شما ایجاد می کنند.

افزایش در تبدیل باطن باید به عنوان معیار کلیدی موفقیت این آزمایش سنجیده شود.


تغییرات عمده در حساب Google Ads، الگوریتم‌ها را به مرحله یادگیری می‌فرستد و با یادگیری مجدد، نوسانی ایجاد می‌کند.

حتی اگر برای بازگشت هدف در هزینه تبلیغات (tROAS) یا به حداکثر رساندن ارزش تبدیل آماده نیستید، تنظیم این مقادیر از همان ابتدا امکان راه اندازی آسان را در زمانی که آماده هستید، فراهم می کند.

2. برای تمام مراحل قیف بهینه سازی کنید

جدید در زمین موتورهای جستجو

هر استراتژی پیشنهادی را می توان در کنار این تاکتیک آزمایش کرد، اما بسیار مهم است که آزمایشی که ایجاد می کنید فقط یک متغیر را در یک زمان تغییر دهد.

یک ریسک‌پذیر ممکن است بهینه‌سازی حساب را به یکباره تغییر دهد. برو و باند را پاره کن:

من دوست دارم خودم را یک ریسک پذیر حساب شده تصور کنم. از آنجایی که من TSA PreCheck دارم و وضعیت پرواز خود را از خانه نظارت می کنم، فقط یک ساعت قبل از پرواز به فرودگاه می رسم. من رستوران‌های جدید شهر را امتحان می‌کنم، اما تا زمانی که سایت‌های بررسی را جستجو نکرده‌ام و منو را اسکن نکرده‌ام، سوار ماشین نشوید.

این تاکتیک داده های تبدیل بیشتری را برای کمپین های شما ایجاد می کند و مرحله یادگیری را سرعت می بخشد.

گوگل می گوید[…] استفاده از اهداف سفارشی در کمپین‌ها ممکن است استراتژی پیشنهادی شما را کارآمدتر کند، اما اگر حساب شما با داده‌های کافی تثبیت شده باشد، اهداف سفارشی باید به نفع شما باشد.

از تنظیمات هدف مخصوص کمپین استفاده کنید

4. به نتایج با قیف پایین تر ادامه دهید

من ترجیح می‌دهم آزمایشی را برای هرگونه تغییر عمده در مناقصه تنظیم کنم تا نوسانات حساب را کاهش دهم.

هنگام تنظیم آن برای اولین بار، تعویض اهداف بهینه سازی کمپین مبتنی بر وب با اهداف مبتنی بر CRM می تواند مشکل باشد. در اینجا پنج روش برتر برای کاهش خطر وجود دارد.

1. به تبدیل های خود ارزش اضافه کنید

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


3. برای کمترین نقطه تبدیل ممکن بهینه سازی کنید

بسته به اندازه حساب، تعیین ترکیبی عالی از اهداف بهینه‌سازی و استراتژی‌های مناقصه می‌تواند چندین ماه طول بکشد. مشاهده ناچیز یا عدم بهبود عملکرد بعد از دو هفته اولیه می تواند نگران کننده باشد، اما اجرای آزمایش برای سه دوره کامل برای تعیین برنده توصیه می شود.

زمانی که کمپین برند آنها در یک ماه بیش از 15 MQL داشت، ما به بهینه سازی فقط برای MQLها روی آوردیم که منجر به افزایش 4 برابری ارزش تبدیل در آن کمپین شد.

اهداف بهینه‌سازی کمپین‌های فردی و استراتژی‌های مناقصه باید با مرحله قیف و آنچه که بهترین عملکرد را دارد، هماهنگ باشد.

مقادیر اختصاص داده شده به یادگیری ماشینی می گویند که ارزش هر تبدیل چقدر است. بنابراین، سیستم می‌تواند بر این اساس با استراتژی‌های مناقصه مبتنی بر ارزش پیشنهاد دهد.

برای مثال، اگر تبدیل OCT شما «فروش» است، باید یک هدف سفارشی برای «فروش» ایجاد کنید.

برای کاهش نوسانات عملکرد، آزمایشی را راه‌اندازی کنید که با توجه به نیاز Google به حداقل 15 تبدیل در 30 روز گذشته، تا پایین‌ترین نقطه ممکن در قیف بهینه شود.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


بنابراین، به آنجا بروید و ریسک های حساب شده را بپذیرید. زمانی که احساس نگرانی می کنید، باهوش، جسور و مشتاق به راه اندازی آزمایش باشید.


به حداکثر رساندن پتانسیل OCT مستلزم تخصیص هر عمل یک مقدار است.