Bing جدید (کوچک) در جستجوی Google دستاوردهایی دارد

داده های تعامل اجتماعی: Bing up، Google down. Comscore تا پایان ماه تعداد ترافیک جامعی در دسترس نخواهد داشت، اما این شرکت برخی از داده های تعامل اجتماعی را با Search Engine Land به اشتراک گذاشت (منبع: Comscore Social، Content Pulse، 1-21 مارس 2022 و 2023):

  • میزان مشارکت در پست‌هایی در فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و تیک‌تاک که به «گوگل» و «جستجو» اشاره کرده‌اند، نسبت به سال قبل ۷۱ درصد کاهش یافته است (مارس ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۳).
  • پست‌های فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و تیک‌تاک با ذکر «بینگ» و «جستجو» نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد افزایش یافته است.
منبع: https://searchengineland.com/new-bing-small-gains-vs-google-search-394733

اگرچه این عملکرد اخیر ممکن است منعکس کننده ادغام عملکردهای ChatGPT-مانند از مشارکت مایکروسافت با OpenAI باشد، Bing در چند سال گذشته سودهای افزایشی ماهانه ای بالغ بر 10 درصد از سال به سال به دست آورده است – اغلب با هزینه گوگل.

– وب مشابه، پیشتاز مایکروسافت در ترکیب ویژگی‌های ChatGPT مانند حداقل بخشی از داستان

در همین حال، این افزایش ترافیک به Bing در مقایسه با رشد ترافیک به ChatGPT (chat.openai.com) کمرنگ شد که در هفته 21.3 درصد افزایش داشت.

در همین حال، بینگ در حال تبدیل شدن به یک منبع ارجاعی مهم است، حتی بر اساس توییت توسط Jez Corden، سردبیر نشریه فناوری Windows Central.

ترافیک بینگ به میزگرد موتورهای جستجو 155 درصد افزایش یافته است. بری شوارتز اوایل امروز این داده ها را به اشتراک گذاشت در توییتر:

هنوز در مسابقه تسلیحاتی موتور جستجوی هوش مصنوعی خیلی زود است، اما به نظر می رسد مایکروسافت به لطف بینگ جدید در گوگل دستاوردهایی داشته است.

بیشتر از Similarweb. در هفت روز گذشته:

  • ترافیک Bing.com 15.4٪ افزایش یافته است
  • ترافیک Google.com 2.4٪ کاهش یافته است

از زمانی که شرکت مایکروسافت نسخه مجهز به هوش مصنوعی خود را در 7 فوریه رونمایی کرد، بازدید از صفحه در Bing 15.8 درصد افزایش یافته است، در مقایسه با کاهش نزدیک به 1 درصدی موتور جستجوی متعلق به Alphabet Inc، داده ها تا 20 مارس نشان داد.

– رویترز، فناوری OpenAI به بینگ مایکروسافت در نبرد جستجو با گوگل کمک می کند