ChatGPT چیست و چرا سئوکاران باید به آن اهمیت دهند

ChatGPT در اواخر نوامبر 2022 و با استفاده از AI Content Generator Jasper.ai راه اندازی شد. دریافت 125 میلیون دلار در اوایل همان ماه به ارزش 1.5 میلیارد دلار کمک مالی کرد. این ابزار در کمتر از یک هفته به یک میلیون کاربر رسید.

تا کنون “سرسخت ترین” موضوع SEO در اوایل سال 2023 به طور گسترده محتوای هوش مصنوعی بوده است و ChatGPT از زمان راه اندازی آن در مرکز این بحث قرار داشته است.

این که آیا فیدهای توییتر و لینکدین شما مملو از موضوعات و پست‌های مربوط به ChatGPT شده‌اند (مثل من) یا فقط به این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنید، ممکن است قبل از صرف وقت و انرژی خود برای یادگیری ChatGPT، پاسخ به دو سؤال را بخواهید:

  • آیا ChatGPT به طور خاص احتمالاً محصولی ماندگار است؟
  • در واقع چه کاری انجام می دهد و شخصاً برای چه کاری می توانید از آن استفاده کنید؟

گفته می‌شود، هنگام استفاده از ابزارهایی مانند ChatGPT، می‌خواهید بدانید اطلاعاتی که تولید می‌کند از کجا می‌آید، چگونه تعیین می‌کند چه چیزی را به عنوان پاسخ بازگردانید، و چگونه ممکن است در طول زمان تغییر کند.

AssemblyAI همچنین دارای تفکیک شخص ثالث مفصلی از نحوه عملکرد ChatGPT، برخی از نقاط قوت و ضعف آن، و تعدادی از منابع اضافی اگر به دنبال غواصی عمیق تر هستید، دارد.

دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


چگونه کار می کند و چگونه آموزش داده شده است؟

مانند هر نوع تولید محتوا، باید کدی را که ChatGPT تولید می‌کند، QA کنید. اگر کد ایجاد شده توسط ChatGPT نادرست باشد، قالب، محیط میزبانی، CMS و موارد دیگر سایت شما ممکن است خراب شود.

در نهایت، با توجه به عملکرد و استقبال اولیه آن به همراه تیم موسس OpenAI و سرمایه گذاران (و سطح سرمایه گذاری)، ChatGPT احتمالاً به عنوان یک ابزار عمر طولانی خواهد داشت.

به طور مشابه، تعدادی کار خاص وجود دارد که ChatGPT می تواند در ارتباط با تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی اجرا کند، مانند:

  • پیشنهادهایی برای کلمات کلیدی برای هدف یا موضوعات وبلاگ.
  • خوشه بندی یا دسته بندی کلمات کلیدی
خوشه های کلمات کلیدی

حتی با سرمایه گذاری مایکروسافت، ChatGPT همچنان با قطعی مواجه شده و حتی مجبور شده است کاربران جدید را در پلتفرم محدود کند:

ChatGPT در ظرفیت

قبل از اینکه شروع به استفاده از ChatGPT برای هر چیزی کنید، اکیداً توصیه می کنم بررسی کنید پست وبلاگ خود OpenAI در مورد ChatGPT. در آنجا آنها یک گرافیک زیبا دارند که توضیح می دهد چگونه کار می کند، همراه با توضیح عمیق تر.

ChatGPT چگونه کار می کند؟

ChatGPT در روز چهارشنبه راه اندازی شد. امروز از 1 میلیون کاربر گذشت!

– سم آلتمن (@sama) 5 دسامبر 2022

درباره نویسنده

تام دمرز

اما هر جلسه هزینه خاصی دارد:


منبع: https://searchengineland.com/what-is-chatgpt-and-why-seos-should-care-392165

میانگین احتمالاً سنت تک رقمی در هر چت است. تلاش برای کشف دقیق تر و همچنین چگونگی بهینه سازی آن

– سم آلتمن (@sama) 5 دسامبر 2022

اکنون که می‌دانید ChatGPT چیست، همچنین مفید است که کمی بیشتر در مورد نحوه کارکرد آن و اینکه چه کسی آن را ساخته است (و اهداف و انگیزه‌های آن‌ها ممکن است) درک کنید.


موارد زیر موارد استفاده ChatGPT برای SEO است.

تولید محتوای هوش مصنوعی

ChatGPT یک چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط OpenAI ایجاد شده است و می توان به آن دسترسی داشت https://chat.openai.com/.

ChatGPT چیست؟

از زمان نوشتن این مقاله، ChatGPT یک نسخه رایگان از ابزار را ارائه می دهد که کاربران می توانند به آن دسترسی داشته باشند، اما وجود دارد نشانه هایی بوده است که آنها 42 دلار در ماه برای نسخه حرفه ای دریافت خواهند کرد. OpenAI نیز دارد نشان داد که آنها به زودی یک API برای این ابزار در دسترس خواهند ساخت.

OpenAI همچنین نشان داده است که یک نسخه “حرفه ای” از ابزار وجود خواهد داشت و گرگ براکمن، رئیس و یکی از بنیانگذاران OpenAI، پیوندی به یک فرم Google برای قرار گرفتن در لیست انتظار به اشتراک گذاشت:

یک نکته کلیدی برای SEO ها این است که چگونه این امر با فرآیندهای فعلی و بهینه شما برای این وظایف مرتبط است.

به منظور کمک به تامین مالی این هزینه ها (و رشد بیشتر)، مایکروسافت 10 میلیارد دلار در OpenAI با ارزش 29 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد. حرکتی که همراه با رشد ChatGPT و تبلیغات شفاهی، ممکن است به نگرانی های گزارش شده گوگل در مورد ChatGPT به عنوان یک تهدید احتمالی دامن بزند.

همانطور که بسیاری از مردم می‌دانند، ChatGPT بر روی یک مدل GPT تنظیم شده بود که در اوایل سال 2022 آموزش را به پایان رساند – به این معنی که از رویدادهای جاری بیشتر اطلاعی نخواهد داشت.

ما توصیه می کنیم بررسی کنید که آیا پاسخ های مدل دقیق هستند یا خیر. اگر متوجه شدید که پاسخی نادرست است، لطفاً با استفاده از دکمه “شست پایین” آن بازخورد را ارائه دهید.”

چه کسی ChatGPT را ساخته است؟

جدید در زمین موتورهای جستجو

همچنین بر روی “مقدار زیادی” متن از وب آموزش داده شده است، بنابراین مطمئناً پاسخ ها می توانند نادرست باشند. از ChatGPT خود سوالات متداول:

ChatGPT به اینترنت متصل نیست و گاهی اوقات می تواند پاسخ های نادرستی ایجاد کند. اطلاعات محدودی از جهان و رویدادهای پس از سال 2021 دارد و همچنین ممکن است گهگاه دستورالعمل‌های مضر یا محتوای مغرضانه تولید کند.

مردم به دنبال اطلاعات در مورد هر دو موضوع هستند.

عبارات جستجوی ChatGPT و AI از طریق Google Trends
منبع: Google Trends

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در مورد نحوه کار ChatGPT به خاطر بسپارید محدودیت های آن است. به قول خود OpenAI:

من سئوکاران را تشویق می کنم که با ChatGPT (و ابزارهایی مانند آن) آشنا شوند و به بررسی دقیق خروجی آن عادت کنند.


در این مقاله با گفتن موارد زیر به شما در پاسخ به این سوالات کمک خواهم کرد:

ChatGPT چیست؟

از ایجاد پست‌های وبلاگ تا انتخاب تصاویر، تولید توضیحات متا یا بازنویسی محتوا، چندین عملکرد خاص وجود دارد که ChatGPT می‌تواند در تولید محتوا به طور کلی و ایجاد محتوای متمرکز بر SEO به طور خاص انجام دهد.

یک پست وبلاگ 1000 کلمه ای در مورد نظافت یک Bernedoodle ایجاد کنید

به طور مشابه، درک اینکه چه کسی برنامه را ساخته است و چرا یک پیش زمینه مهم است اگر امیدوارید از آن در کارهای روزمره خود استفاده کنید.

آیا می توانم اعتماد کنم که هوش مصنوعی حقیقت را به من می گوید؟

علاقه به فناوری هوش مصنوعی و به طور خاص، محصول ChatGPT OpenAI در هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.


کار بر روی یک نسخه حرفه ای از ChatGPT. محدودیت های بالاتر و عملکرد سریع تری را ارائه می دهد. اگر علاقه مند هستید، لطفا به لیست انتظار ما در اینجا بپیوندید: https://t.co/Eh87OViRie

– گرگ براکمن (@gdb) 11 ژانویه 2023

اما، البته، یک نگرانی مهم در اینجا این است که گوگل به طور کلی در مورد محتوای هوش مصنوعی چگونه فکر می کند.

در حالی که ممکن است ChatGPT یا یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی بتواند جایگزین مناسبی برای گوگل و جستجوی سنتی شود، به احتمال زیاد حداقل به اندازه کافی دور است که بیشتر سئوکاران اساساً به این دلیل نگران این ابزار نباشند. پس چرا سئوکاران باید به آن اهمیت دهند؟

اگر شما یک سئوکار هستید که به دنبال راه هایی برای استفاده از هوش مصنوعی در کارهای روزمره خود هستید، نیازی نیست بدانید که چگونه چت بات خود را بسازید.

اگر به ChatGPT به عنوان یک SEO یا به عنوان یک جایگزین مناسب برای Google علاقه مند هستید، عناصر قابل توجه در اینجا واضح است:

چرا سئوکاران باید به ChatGPT اهمیت دهند؟

این بسیار مفید است، با پتانسیل بالایی برای به دردسر انداختن افرادی که از آن سوء استفاده می کنند.

و در جوامع مختلف در مورد آن صحبت کرد.

هزاران نفر در سرتاسر وب درباره ChatGPT می نویسند…

ChatGPT - جستجوی گوگل
منبع: جستجوی گوگل

مورد دیگری که مهم است برجسته شود:

باز هم، ChatGPT یک محصول OpenAI است. در اینجا پیشینه ای در مورد این شرکت و اهداف اعلام شده آنها آورده شده است:

و همانطور که از نمودارها می توان فهمید، همه اینها به سرعت اتفاق افتاد.

ChatGPT می‌تواند فهرست‌هایی از اهداف توسعه، ایمیل‌ها، ایده‌های ابزار رایگان و موارد دیگر ایجاد کند که ممکن است به کار پیوندسازی کمک کند.

فهرست منابع ChatGPT

رابط کاربری ساده است، با یک گفتگوی خالی برای وارد کردن یک اعلان. این ابزار می تواند وظایف مختلفی را انجام دهد و متن را در پاسخ بازگرداند. چند نمونه از وظایفی که ChatGPT می تواند اجرا کند عبارتند از:

وظایف ChatGPT

ChatGPT است کمک به مردم برای تولید کد و ساختن چیزها، و برای کارهای فنی خاص سئو تفاوتی ندارد.

به این ترتیب می توانید درک کنید که چه سطحی از اعتماد به خروجی چت های ChatGPT دارید، چگونه می توانید اعلان های خود را بهتر بسازید و برای چه کارهایی ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید (یا از آن استفاده نکنید).

برخی از کاربران گزارش داده اند که هنگام ورود به حساب کاربری خود گزینه ای برای ارتقا به نسخه رایگان 42 دلاری مشاهده کرده اند.