IndexNow به 7 درصد از URL های جدیدی که در ماه گذشته در بینگ کلیک کرده اند نسبت داده شده است

جدید در زمین موتورهای جستجو

بری شوارتز یک ویرایشگر مشارکت کننده در سرزمین موتورهای جستجو و یکی از اعضای تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX. او مالک است آجر زنگ زده، یک شرکت مشاوره وب مستقر در نیویورک. او هم می دود میزگرد موتورهای جستجو، یک وبلاگ جستجوی محبوب در مورد موضوعات بسیار پیشرفته SEM. بری قابل پیگیری است در توییتر اینجا.


منبع: https://searchengineland.com/indexnow-attributed-for-7-of-all-new-urls-clicked-on-in-bing-in-the-past-month-387115

در اوایل سال جاری، موتور جستجوی چک Seznam.cz IndexNow را پذیرفت.

فابریس کانل از مایکروسافت به Search Engine Land گفت 7 درصد از تمام URL های جدیدی که در ماه گذشته روی URL ها در جستجوی بینگ کلیک شده اند از پروتکل IndexNow تهیه شده اند. در واقع، IndexNow بسیار رشد کرده است، با بیش از 16 میلیون وب سایت که از IndexNow استفاده می کنند، روزانه بیش از 1.2 میلیارد URL را در IndexNow API منتشر می کنند.

درباره نویسنده

چرا ما اهمیت می دهیم. همانطور که قبلاً گفتیم، نمایه سازی فوری رویای سئو برای ارائه به روزترین محتوای سایت به موتورهای جستجو است. این پروتکل بسیار ساده است و برای افزودن این پروتکل به سایت شما نیاز به تلاش بسیار کمی از توسعه دهنده دارد، بنابراین اگر به ایندکس سازی سریع اهمیت می دهید، پیاده سازی آن منطقی است.

پشتیبانی گوگل? نه هنوز نه گوگل سال گذشته اعلام کرد که IndexNow را آزمایش می کند اما از آن زمان تاکنون چیز زیادی در مورد IndexNow نگفته است. برخی شایعات مبنی بر عدم پذیرش این پروتکل وجود دارد، اما همانطور که در فضای جستجو مشاهده کردیم، همه چیز به سرعت و اغلب تغییر می کند.

ادغام ها چرا مایکروسافت پلاگین خود را برای سایت های وردپرسی برای استفاده از IndexNow ساخت، Yoast تصمیم گرفت آن را در افزونه ممتاز خود بسازد. چرا Yoast آن را اکنون اضافه کرد؟ «آخرین تغییر در پروتکل دومین پیشرفت مهمی است که باعث شد نظرمان را درباره IndexNow تغییر دهیم. تیم IndexNow نقطه پایانی API را تغییر داد از پینگ کردن هر موتور جستجوی پشتیبانی شده توسط فرد تا یک API واحد که توسط پروتکل مدیریت می شود. این بدان معناست که سایت‌ها فقط باید یک سایت را پینگ کنند و این فرآیند را بسیار کارآمدتر می‌کند. همه اینها با دیدگاه ما در مورد راه حل خزیدن و نمایه سازی پایدار مطابقت دارد، بنابراین اکنون زمان پیاده سازی IndexNow با ادغام جدید در SEO Yoast است.» این شرکت توضیح داد.

به علاوه مایکروسافت گفت که این شرکت “در تلاش است تا از سیگنال های IndexNow برای بهینه سازی بیشتر پشته یادگیری ماشین خزنده ما استفاده کند.” تا پاییز مایکروسافت اعلام کرد که انتظار دارد «وب‌سایت‌هایی را که IndexNow را با سیگنال تغییر محتوای واضح اتخاذ کرده‌اند، حتی کارآمدتر بررسی کند، که منجر به به‌روزرسانی سریع‌تر و خزیدن کمتر می‌شود».


رشد IndexNow. در فوریه 2022 IndexNow با افزودن یکپارچه سازی با Duda، All in One افزونه SEO وردپرس و Rank Math SEO پلاگین رشد کرد و از میلیون ها سایت پشتیبانی کرد. مایکروسافت یک افزونه وردپرس با کاربرد ساده را برای IndexNow منتشر کرد و گوگل اعلام کرد که این پروتکل را آزمایش خواهد کرد. سپس در فوریه 2022، مایکروسافت گفت 80000 وب سایت اکنون از IndexNow برای ارسال URL استفاده می کنند. در مارس 2022 SEOPress یکپارچگی ایجاد پلت فرم توسط 200000 سایت دیگر را اضافه کرد. در ماه ژوئن، Yoast SEO پشتیبانی را اضافه کرد که دسترسی آسان بسیاری از سایت های وردپرس را برای روشن کردن این ویژگی فراهم می کرد. با ارائه دهندگانی که IndexNow را ادغام کردند، میلیون ها سایت را به دست آورد که IndexNow را پذیرفتند، تنها چند ماه پس از اینکه IndexNow در ابتدا راه اندازی شد. اکنون، ما در بیش از 16 میلیون وب سایت هستیم که از IndexNow استفاده می کنند.

IndexNow چیست. IndexNow روشی را برای صاحبان وب سایت فراهم می کند تا فوراً موتورهای جستجو را از آخرین تغییرات محتوای وب سایت خود مطلع کنند. IndexNow یک پروتکل پینگ ساده است تا موتورهای جستجو بدانند که URL و محتوای آن اضافه، به روز یا حذف شده است و به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به سرعت این تغییر را در نتایج جستجوی خود منعکس کنند. اشتراک اشتراک IndexNow در ژانویه 2022 به طور کامل فعال شد.